• In English
 • На Миколаївщині майже 3 тис. учасників АТО отримають більше 4 тис. гектарів землі
  опубліковано 03 грудня 2015 року о 16:33

  На території Миколаївської області вияв бажання отримати земельні ділянки 5 461 учасник АТО. Територіальні органи Держгеокадастру та органи місцевого самоврядування регіону вже задовольнили 2 903 звернення військовослужбовців та надали дозволи на розробку проектів землеустрою для відведення ділянок. Військові отримають у власність землі загальною площею 4 016,3 гектара. Решта заяв знаходяться на стадії розгляду.

  Найбільшу кількість земельних ділянок відведуть для особистого селянського господарства. Під ці потреби військові отримають 2 026 наділів (майже 70% від загальної кількості наданих дозволів) площею 3 921,9 гектара. Для будівництва житлового будинку та господарських споруд заявники використають 847 ділянок (29% від усіх дозволів) площею 91,3 гектара. Ще 30 наділів (1%) площею 3,12 га призначені для ведення садівництва.

  Землевпорядники Миколаївщини сформували резерв земельних масивів, що можуть бути надані учасникам АТО. Для потреб військовослужбовців на території області визначили 2 611,9 га земель. Більшість ділянок (99,6%) – це землі сільськогосподарського призначення. Перелік земельних масивів оновлюється по мірі резервування нових наділів. Військовослужбовці можуть ознайомитись із матеріалами про вільні ділянки у відкритому доступі на сайті Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області.

  Довідково

  Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

  На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.