• In English
 • Україна не буде вносити жодних змін до тексту Угоди про асоціацію, - Наталія Микольська
  опубліковано 03 грудня 2015 року о 15:04

  Україна не буде вносити жодних змін до тексту Угоди про асоціацію з Європейським Союзом на вимогу Російської Федерації. На цьому в ефірі радіо «Вести» наголосила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України - Торговий представник України Наталія Микольська, коментуючи зустріч представників України, Росії та Євросоюзу щодо виконання української Угоди про асоціацію, яка відбулася у Брюсселі.

  «Ми готові вести переговори до того часу, поки російська сторона не буде застосовувати ембарго і піднімати мита, але тільки по тих сферах, де Російська Федерація готова обґрунтувати свої занепокоєння. Водночас, ніяких змін в текст угоди вносити не будемо. Мова може йти про певні перехідні періоди для доступу російських товарів на ринки України, або двосторонні взаємні домовленості з приводу контролю, наприклад, за визначенням країни походження», - зазначила вона.

  Наталія Микольська повідомила, що під час тристоронніх переговорів у Брюсселі, всі домовленості, досягнуті в рамках десяти попередніх зустрічей на рівні експертів, були нівельовані. «Крім того, російська сторона повідомила, що залишає за собою право застосувати по відношенню до України ембарго, а також підняття рівня мита у будь-який момент, попри ті домовленості, які можуть бути досягнуті», - додала вона.

  Однак, на думку заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України - Торгового представника України, зважаючи на ті обмеження, які Росія вже застосовує проти українських товарів з 2013 року, ефект від можливого ембарго буде незначним.

  «У нас уже зупинений експорт до Росії низки продовольчої продукції, починаючи від сирів і закінчуючи картоплею та цибулею. Найбільший ризик і найбільші проблеми можуть виникнути для м’ясної галузі, оскільки по деяким видам м’ясної продукції частка експорту до РФ становить 95%», - зауважила Наталія Микольська.