• In English
 • Міністерство освіти і науки України і Чеське Агентство Розвитку (CzDA) підписали Меморандум про взаєморозуміння
  опубліковано 03 грудня 2015 року о 11:07

  2 грудня 2015 року у Посольстві Чеської Республіки в Україні відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Чеським Агентством Розвитку (CzDA) і Міністерством освіти і науки України.

  Меморандум був підписаний першим заступником Міністра освіти і науки  Інною Совсун та директором Чеського Агентства Розвитку Міхалом Капланом, у присутності заступника Посла Чеської Республіки Павела Бучека. 

  Директор Чеського Агентства Розвитку Міхал Каплан зазначив, що Чеська Республіка прийняла рішення про свій внесок у постконфліктне відновлення Cходу України і підтримку прагнень України до демократичних перетворень. «Чеська Республіка підтримала Україну в її намірах та визначила для себе важливий напрямок допомоги – підтримку реформ в освіті», - підкреслив Міхал Каплан.

  Як повідомила Інна Совсун, Меморандум про взаєморозуміння передбачає три напрями співпраці з чеською стороною. Перший – підвищення рівня інституційної спроможності Міністерства освіти і науки, зокрема, експертна підтримка напрямів роботи та рішень Міністерства в освітній політиці. Так, Чеським Агентством Розвитку були організовані візити українських експертів до Чехії з метою вивчення досвіду функціонування системи збору статистики для створення Інституту освітньої аналітики та розбудови Національного агентства забезпечення якості вищої освіти. Другий – співпраця між чеськими та українськими вищими навчальними закладами. «Міністерством створені умови для співпраці українських університетів з чеськими в частині мобільності. Все буде залежати від вищих навчальних закладів, як вони цим скористаються», - зазначила перший заступник Міністра. Також на допомогу українським університетам чеська сторона розробить дистанційні навчальні курси.

  Третій напрям співпраці – це матеріально-технічна підтримка Чехією переміщених зі Сходу України університетів та регіональних центрів оцінювання якості освіти. «Є вже окремі напрацювання підтримки чеською стороною регіональних центрів Українського центру оцінювання якості освіти, які були переміщені з Криму та Донецька та втратили все своє обладнання. Ми вдячні чеській стороні, яка висловила готовність допомогти в цих питаннях», - підкреслила Інна Совсун.

  Перший заступник Міністра уточнила, що мова йде про закупівлю сканерів для двох регіональних центрів, проведення ремонтних робіт у гуртожитках та приміщеннях евакуйованих університетів. Слід зазначити, що Чеське Агентство Розвитку  обрало 3 переміщених заклади для допомоги у проведенні ремонтних робіт у приміщеннях цих університетів: Луганський національний університет ім. Тараса Шевченка; Горлівський інститут іноземних мов Державного вищого навчального закладу «Донбаський державний педагогічний університет»;Донбаська національна академія будівництва і архітектури. Окрім того, Чеське Агентство Розвитку закупить обладнання Донецькому національному університету, що переїхав до Вінниці. Чеська сторона вже придбала 26 комп’ютерів для університету.

  За словами директора Чеського Агентства Розвитку, на реалізацію трьох напрямів Меморандуму Агентством буде виділено близько 23 млн. чеських крон, або 800 тис євро на період до 2016 року.