• In English
 • Щодо обстановки на українсько-російському кордоні та в зоні проведення АТО
  опубліковано 03 грудня 2015 року о 12:28

  Прикордонники продовжують здійснювати охорону українсько-російського кордону і лінії розмежування між силами АТО та бойовиками. Протягом доби обстрілів прикордонних підрозділів з боку незаконних збройних формувань не було. Крім того, в межах Луганської та Донецької областей прикордонними нарядами та українськими військовими польоти БПЛА не фіксувалися.

  На контрольному посту «Верхньоторецьке» прикордонники виявили та зупинили 5 мешканців Донецька. Вони рухалися з тимчасово неконтрольованої території. В них були знайдені підроблені довідки осіб переміщених з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО. Для з’ясування всіх обставин їх передали співробітникам Національної поліції в Донецькій області.

  За добу прикордонними нарядами та зведеними мобільними групами затримано 12 транспортних засобів, якими здійснювалось перевезення товарів на неконтрольовану територію. Вартість вантажів сягає майже 150 тисяч гривень.

  Зокрема, в районі н.п. Березове були затримані 2 автомобілі з одягом та взуттям на загальну суму 60 тисяч гривень. Ще 5 були зупинені поблизу Семигір’я. Вони перевозили спеції та 2,6 тонн продуктів харчування. 4 автівки, які були завантажені майже тонною м’яса та м’ясних виробів, зупинили на контрольних постах «Верхньоторецьке» та «Мар’їнка». На контрольному пункті «Георгіївка» в автомобілі виявили вантаж кухонного текстилю. Всі транспортні засоби слідували на неконтрольовану територію без належних документів, при цьому намагаючись оминути контрольні пункти, що були на їх шляхах. В даний час вони передані представникам ДФС для прийняття правового рішення.

  Крім того, прикордонним нарядом від Краматорського загону в районі н.п. Семигір’я був затриманий автомобіль, який прямував з неконтрольованої території. Він слідував в об’їзд контрольного пункту «Зайцеве». Під час перевірки в ньому виявивли 200 кг сиру на суму 10 тисяч гривень. 

  Через контрольний пункт «Новотроїцьке» до неконтрольованої території прослідували 2 вантажних автомобілі з гуманітарним вантажем. Вони везли 12,5 тонн продуктів харчування від благодійної організації «Долоньки» для жителів Донецької області.