• In English
 • Сергій Білан: Для ефективної протидії злочинності правоохоронці повинні співпрацювати без кордонів
  опубліковано 03 грудня 2015 року о 10:25

  За ініціативи української сторони 2 грудня 2015 року у Львові відбулася зустріч Глав прикордонних відомств України та країн-учасниць ЄС, участь в якій взяв Перший заступник Голови ДФС Сергій Білан.

  Сергій Білан, зокрема, констатував важливість подальшого розвитку та тісного взаємовигідного співробітництва щодо координації дій з різних аспектів управління спільним кордоном України та Європейського Союзу.

  «Є цілий перелік інструментів, необхідних для організації належного дієвого прикордонного і митного контролю.  Це, перш за все, забезпечення координації всіх аспектів функціонування пунктів пропуску на спільному кордоні: координація режиму роботи, пропускної спроможності, оптимального максимального завантаження, графіку та інтенсивності роботи контрольних служб. Тобто, на нашій спільній, або суміжних територіях контролю повинні співпадати ритми життя», – наголосив Перший заступник Голови ДФС.

  Важливою рисою ефективного митного контролю він також назвав налагодження обміну інформацією між Україною та державами-сусідами. «Маємо надію, що протягом наступного 2016 року інформаційний обмін буде розширений і налагоджений на усіх наших пунктах пропуску», – висловив сподівання Сергій Білан.

  Перший заступник Голови ДФС також наголосив на необхідності запровадження єдиної уніфікованої процедури спільного транзиту товарів, що полегшить як товарообіг, так і контроль за переміщенням цих товарів, а також застосування уніфікованої системи ризиків.

  Від імені ДФС Сергій Білан висловив готовність продовжувати активну взаємодію в напрямі протидії контрабанді, незаконній міграції та новим видам протиправної діяльності

  «Ми, зі своєї сторони, зробимо все можливе для того, щоб наші кордони були прозорими та дієвими. Є така теза, що «для злочинців кордонів немає, злочинність безкордонна», тому правоохоронці для того, щоб ефективно співпрацювати і протидіяти злочинності, також мають працювати між собою без кордону», – підкреслив Сергій Білан.

  Під час заходу учасники обговорили  сучасні та прогнозовані виклики і загрози безпеці спільного кордону України та Європейського Союзу, пріоритетні напрями співробітництва прикордонних відомств України, Республіки Польща, Словацької Республіки, Угорщини та Румунії щодо подальшого розвитку принципів інтегрованого управління кордоном, забезпечення прикордонної безпеки та вільного руху осіб і вантажів, а також розглянули питання сприяння вільному руху осіб і товарів через спільний кордон у контексті євроінтеграційних прагнень України.