• In English
 • Олексій Павленко: Україна готова збільшити обсяги експорту вина до Китайської Народної Республіки
  опубліковано 03 грудня 2015 року о 10:15

  «Вино та винопродукція українського виробництва успішно експортується до близько 20 країн світу та має хороший потенціал на світовому ринку. Зокрема, Україна готова збільшити обсяги експорту вина до Китайської Народної Республіки, що є досить перспективним напрямом зовнішньої торгівлі», - зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко у своєму блозі на сайті «Лівий берег».

  За словами Міністра, головною перешкодою для розвитку виноробства в Україні є ліцензія на оптову торгівлю винопродукцією власного виробництва у розмірі 500 тисяч гривень. Подібне ліцензування призводить до зменшення конкуренції між товаровиробниками, посилює монополізацію ринку алкогольних напоїв, унеможливлює створення унікальних терруарних виноградних та плодово-ягідних вин і натуральних медових напоїв.

  Олексій Павленко повідомив, що за сприяння Мінагрополітики було розроблено законопроект № 2739 «Про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» щодо оптової торгівлі алкогольними напоями, виготовленими з власного виноматеріалу (не придбаного)», який передбачає відміну плати за ліцензію. Якщо зараз в Україні існує близько 140 виробників вина та винопродукції, то орієнтовно за півроку після введення в дію закону їх кількість може збільшитися утричі.

  «Завдяки прийняттю даного Проекту Закону України винороби зможуть здійснювати оптову торгівлю продукцією власного виробництва без отримання окремої ліцензії. А отже, з’явиться стимул для виникнення та розвитку малих та середніх виноробних підприємств, що зможуть виробляти ексклюзивну продукцію і постачати не лише на внутрішній ринок, але і за кордон», - наголосив Олексій Павленко.