• In English
 • Олексій Павленко: Виноградарсько-виноробна галузь є перспективною для України
  опубліковано 02 грудня 2015 року о 16:36

  «В Україні нараховується 15 природно-виноградарських макрозон і 58 мікрозон, що дає можливість виробляти унікальні різновиди винопродукції. Виноградарсько-виноробна галузь може стати для України іміджевою та має хороші перспективи розвитку», - зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко у своєму блозі на сайті «Лівий берег».

  За його словами, загальна площа виноградників із врахуванням АР Крим становила 75.1 тис. га, однак після незаконної анексії Криму Україна втратили близько 20 тисяч га плодоносних площ. Наразі найбільші плодоносні площі виноградників розташовані у Одеській (27.5 тис. га), Миколаївській (5.8 тис. га), Херсонській (5.1 тис. га) та Закарпатській (3.7 тис. га) областях.

  Олексій Павленко зауважив, що незважаючи на недобір урожаю з природно-кліматичних причин, виноград є однією із найбільш рентабельних сільськогосподарських культур із показником 71,5%. За попередніми оцінками, врожай винограду у поточному році становить 351,8 тисяч тонн.

  «Попри тимчасову втрату Кримського півострова із його унікальними можливостями для виноградарства та виноробства, в Україні залишається істотний потенціал для розвитку галузі. Наші природні умови дозволяють виробляти вина не гірші, ніж в Бордо чи П’ємонті», - наголосив Олексій Павленко.