• In English
 • 3-4 грудня у Белграді відбудеться 22-ге засідання Ради Міністрів закордонних справ ОБСЄ
  опубліковано 02 грудня 2015 року о 16:42

  3-4 грудня 2015 р. у м. Белград (Сербія) відбудеться 22-ге засідання Ради Міністрів закордонних справ (РМЗС) ОБСЄ.

  Тема – врегулювання конфлікту навколо України в умовах триваючої агресії Російської Федерації домінуватиме на цьогорічному засіданні Ради міністрів, як і минулого року у Базелі (Швейцарія).

  Держави-учасниці ОБСЄ визнають, що конфлікт виник у зв’язку з грубим порушенням основоположних принципів Організації, закладених у Гельсінському Заключному акті.

  Україна очікує підтвердження державами-учасницями ОБСЄ повної поваги до суверенітету та територіальної цілісності України у межах її міжнародно-визнаних кордонів, а також необхідності допуску до усієї території України всіх інститутів Організації - Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ, Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин та Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ.

  Особлива роль в контексті врегулювання конфлікту продовжує надаватися діяльності Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

  Делегація України внесла ініціативи щодо ухвалення у рамках РМЗС ОБСЄ міністерських декларацій щодо протидії явищу політичних в’язнів на просторі ОБСЄ та посилення ролі ОБСЄ у питаннях безпеки кордонів.

  Україна виходить з того, що забезпечення беззастережної поваги до принципів ОБСЄ та виправлення їх грубих порушень є обов’язковою умовою для відновлення архітектури європейської безпеки в інтересах усіх держав на просторі ОБСЄ.