• In English
 • Волинські землевпорядники на земельних аукціонах планують збільшити надходження до бюджетів
  опубліковано 02 грудня 2015 року о 10:54

  У грудні на Волині запланували проведення 18 земельних аукціонів. Для оренди та набуття права власності запропонують 52 ділянки різного цільового призначення з державних та комунальних земель.

  На 14 торгах інвестори зможуть придбати права оренди на 1025,1 га земель державної власності сільськогосподарського призначення. Організатор аукціонів – Головне управління Держгеокадастру у Волинській області. Для ведення товарного сільськогосподарського виробництва пропонується передати у користування 35 наділів у Любомльському, Горохівському, Маневицькому, Рожищенському, Іваничівському, Ковельському, Турійському, Локачинському районах. Стартова орендна плата на усі представлені до торгів ділянки становить 621,1 тис. грн. на рік.

  Продаж прав оренди та власності на комунальні землі організовують місцеві ради регіону. На аукціон виставлять 17 земельних наділів у містах Новолинськ, Ковель, Ківерці, а також у селищі Стара Вижва. Ділянки загальною площею 1,97 га призначені для ведення підприємницької діяльності. Стартова ціна – 1,1 млн. гривень.

  «Земельні аукціони можуть відчутно поповнювати місцеві бюджети. Ці кошти громади в перспективі спрямовуватимуть на вирішення соціальних чи інфраструктурних питань своїх територій», - розповідає в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Волинській області Василь Василенко.

  Практика проведення земельних торгів на Волині показує, що у середньому остаточна вартість права власності чи оренди зростає на 30% від стартової ціни.

  Довідково

  Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

  Інформація про лоти із зазначенням місця розташування земельних ділянок, їх площі та кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру у розділі «Земельні торги».