• In English
 • Айварас Абромавичус виступить на Українсько-литовському економічному форумі з доповіддю про можливості для бізнесу в Україні
  опубліковано 02 грудня 2015 року о 11:35

  Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус здійснює візит до Литви у складі офіційної делегації, яку очолює Президент України Петро Порошенко. У Вільнюсі відбудеться засідання Ради Президентів України та Литовської Республіки, а також Українсько-литовський економічний форум.

  У ході візиту Айварас Абромавичус зустрінеться з Прем'єр-міністром Литви Альгірдасом Буткявічюсом, а також із Головою Сейму Литви Лоретою Граужінене.

  «Перший Українсько-литовський економічний форум - це, передусім, можливості для українського бізнесу, що прагне розширити свою діяльність у Європі», - зазначив Айварас Абромавичус.

  У роботі форуму візьмуть участь до 150 представників бізнес-сфери, а також посадові особи ЄС, України і Литви.

  Форум покликаний посилити українсько-литовське торговельне та інвестиційне співробітництво, враховуючи повну імплементацію ЗВТ між Україною та ЄС з 1 січня 2016 року. Також між діловими колами обох країн будуть опрацьовані спільні проекти, зокрема, можливості створення підприємств та участі у заснуванні індустріальних парків.

  Програмою заходу передбачено також підписання низки Угод про співробітництво - між Литовсько-українською та Українсько-литовською діловими радами, Вільнюським технічним університетом імені Гедімінаса та Київським університетом ринкових відносин тощо.

  Литва займає 1-е місце за товарообігом з Україною серед балтійських країн та десяте серед усіх членів Європейського Союзу. Двосторонній товарообіг за 9 місяців 2015р. склав 509,7 млн. доларів США, а литовські прямі іноземні інвестиції в Україну, станом на 1 жовтня 2015р., складають 167,4 млн. доларів США.