• In English
 • Марія Ніжнік розповіла про прогрес антимонопольної реформи в Україні
  опубліковано 01 грудня 2015 року о 19:02

  Сьогодні, 1 грудня 2015 року Перший заступник Голови Антимонопольного комітету України – державний уповноважений Марія Ніжнік взяла участь у панельній дискусії на тему: «Запуск Зони вільної торгівлі – 2016: місія здійсненна?».

  Участь у панельній дискусії взяли керівник торгово-економічного відділу Представництва ЄС в Україні Ніколас Бердж, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Владислава Рутицька, експерт з питань євроінтеграції, керівник проекту «Український медіа-центр реформ» Тарас Качка, а також представники юридичних кіл, бізнесу та ЗМІ.

  Під час панельної дискусії обговорено досягнення та виклики виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також готовність України до повноцінного запуску Зони вільної торгівлі (надалі – ЗВТ) з січня 2016 року.

  За словами Марії Ніжнік, питання наявності ефективної системи захисту конкуренції дуже важливе у контексті створення ЗВТ.

  На виконання Угоди про асоціацію командою Антимонопольного комітету України вже зроблено ряд важливих кроків, зокрема, з липня 2015 року розпочато публікацію рішень, прийнятий документ щодо калькуляції штрафів, внесені зміни до Положення про концентрацію щодо терміну розгляду заяв про концентрації, а також про державну допомогу суб’єктам господарювання.

  На думку учасників панельної дискусії, Україні вже вдалося досягти значних результатів у впровадженні реформ.