• In English
 • Міністр закордонних справ України зустрівся з Комісаром ЄС з питань Європейської політики сусідства та переговорів з розширення Й. Ханом
  опубліковано 01 грудня 2015 року о 19:05

  У рамках візиту до інституцій Європейського Союзу 1 грудня ц.р. Міністр закордонних справ України Павло Клімкін зустрівся з Комісаром ЄС з питань Європейської політики сусідства та переговорів з розширення Йоханнесом Ханом.

  Міністр П. Клімкін поінформував про ситуацію на сході України, пов’язану з триваючою російської агресією проти нашої держави, а також численні факти порушення підтримуваними Росією бойовиками умов припинення вогню, що спостерігається останнім часом.

  Співрозмовники позитивно відзначили очікуване започаткування дії поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС з 1 січня 2016 р., виключивши можливість ухвалення будь-яких рішень, які змінюватимуть суть чи зміст угоди.

  П. Клімкін поінформував про поточні результати діяльності української влади у впровадженні внутрішніх реформ та наголосив на важливості продовження системної підтримки ЄС цих зусиль, зокрема шляхом надання фінансової допомоги.

  Було обговорено стан виконання Україною Плану дій щодо лібералізації візового режиму та очікувану до середини грудня оцінку Єврокомісією прогресу України. Міністр наголосив, що запровадження безвізового режиму з боку ЄС для громадян України стане гідною відповіддю на європейські прагнення українського суспільства та досягнутий Україною прогрес у реформах.

  Окрему увагу було присвячено обговоренню оновленої Європейської політики сусідства, яка була нещодавно представлена Європейською Комісією.