• In English
 • У Держбюджеті-2016 продовжать фінансування реформ децентралізації та енергоефективності, - Геннадій Зубко
  опубліковано 01 грудня 2015 року о 18:25

  Основним бюджетним пріоритетом наступного року має стати продовження фінансування реформ децентралізації та енергоефективності. Це головні реформи, які спрямують країну до економічного розвитку, заявив Віце-прем’єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко в інтерв’ю у програмі "Погляд" на "5 каналі".

  «Ми маємо продовжити реформи, які почали в 2015 році, і прописати у Держбюджеті на 2016 рік їх фінансування», - підкреслив він. 

  За словами Геннадія Зубка, зараз в Уряді ведеться конструктивне обговорення бюджету, і знайдено способи фінансово продовжувати реформи, які розпочались у 2015 році. Планується закласти в бюджет 2016 року державну підтримку об’єднаних територіальних громад, за рахунок фінансування реформ децентралізації, енергоефективності, а також регіонального розвитку.

  Урядовець зазначив, що прийнято весь пакет законів щодо децентралізації, який був потрібен перед внесенням змін до Конституції України. Залишилось ухвалити відповідні зміни до Конституції, які вже проголосовані в першому читанні.

  «З 11 519 громад в Україні більше половини, а точніше – 6 300, вже ініціювали об’єднання. На місцеві вибори 25 жовтня вийшли 159 об’єднаних територіальних громад. І сьогодні головне – забезпечити, щоб після об’єднання вони ефективно функціонували і виконували свої функції», - сказав Геннадій Зубко.

  За його словами, в Державному бюджеті на 2016 рік заплановано 5,7 млрд. грн., частина з яких піде на підтримку об’єднаних територіальних громад, частина – на продовження заходів з енергоефективності, решта – на регіональний розвиток.

  Він додав, що децентралізація – це ключова реформа, яка перезавантажує взаємовідносини центральної влади і місцевого самоврядування, громадянина і місцевої влади.

  «Україну вже починають сприймати як повноправного партнера в Європі за принципами демократичної поведінки управління територією, взаємовідносин громадянина і держави. Це той процес, який дозволяє реформувати країну», - підкреслив Віце-прем’єр-міністр.

  Ще одне першочергове питання для країни – реформа енергоефективності. За словами Геннадія Зубка, в Україні говорили про енергоефективність з 2010 року. І тільки цього року Мінрегіон зміг активно запустити цей масовий проект. В цьому році за державною програмою українці взяли «теплих» кредитів на 1,1 млрд. грн.

  «Питання енергоефективних заходів було головним у цьому році і залишиться в майбутньому. Ми будемо пропонувати продовження енергоефективних програм, але за новими стандартами. Тому що для нас важливо, щоб люди не просто витрачали гроші на утеплення будинків, а й розуміли, скільки коштів вони зекономлять. Тому питання стандартів і закону про енергоефективність будівель, яке ми зараз виносимо в парламент, є найважливішими», - підкреслив урядовець.