• In English
 • Всебічна інтеграція людей з інвалідністю у повноцінне життя неможлива без забезпечення їм доступу до якісної освіти і працевлаштування, - Мінсоцполітики
  опубліковано 01 грудня 2015 року о 17:23

  1 грудня у Відкритому міжнародному університеті розвитку людини «Україна» заступник Міністра соціальної політики України Віталій Мущинін зустрівся зі студентами, зокрема з числа осіб з інвалідністю.

  Всебічна інтеграція людей з інвалідністю у повноцінне життя неможлива без забезпечення їм доступу до якісної освіти і подальшого працевлаштування, зазначив Віталій Мущинін. Гарантією збільшення числа працюючих серед людей з інвалідністю є сприяння держави в отриманні освіти цією категорією громадян. Питання інтеграції осіб з інвалідністю завжди було є і буде пріоритетним завданням Міністерства, додав заступник Міністра, адже питома вага таких людей у загальній структурі населення країни сягає 6 відсотків.

  Під час зустрічі йшлося про те, що на сьогодні Фонд соціального захисту інвалідів фінансує навчання людей з інвалідністю. За рахунок коштів державного бюджету нині навчаються понад 1,3 тис. осіб з інвалідністю, у тому числі понад 1,2 тис. у вищих навчальних закладах, а з них 627 – у Відкритому міжнародному університеті розвитку людини «Україна».

  Станом на 1 січня 2015 р. загальна чисельність осіб з інвалідністю в Україні становила 2 568 532 особи (без урахування АР Крим, Севастополя і зони проведення АТО), у т.ч. інвалідів І групи – 251 833 особи, ІІ групи – 915 891 особа, ІІІ групи – 1 249 683 особи, дітей з інвалідністю – 151 125 осіб.

  Число працюючих осіб з інвалідністю на сьогодні – 648 130 громадян.