• In English
 • Андрій Пивоварський: "За останній рік Міністерство інфраструктури відкрило більше інформації, ніж за попередні 23 роки незалежності"
  опубліковано 01 грудня 2015 року о 17:17

  1 грудня в Міністерстві інфраструктури відбулась робоча зустріч, під час якої Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський оголосив про старт пілотного проекту по впровадженню електронного документообігу між відомством та підзвітними підприємствами.

  Відтак, більшість звітів, які державні підприємства та центральні органи виконавчої влади, підпорядковані міністерству інфраструктури, надсилають до відомства, будуть переведені в електронну форму.

  В якості пілотного звіту обрано план закупівель на 2016 рік. План закупівель, зібраний за допомогою нової IT-системи, буде опублікований у вигляді відкритих даних на офіційному сайті міністерства. Це дозволить бізнесу завчасно проаналізувати потреби державних підприємств та вдосконалити систему планування, а отже, збільшить кількість потенційних учасників тендерів на держпідприємствах.

  Окрему увагу Андрій Пивоварський приділив питанню відкритості інформації у розрізі державних закупівель. Міністр повідомив, що законопроект «Про публічні закупівлі» вже зареєстрований у Верховній Раді, пройшов погодження в комітеті та його прийняття очікується до кінці року. «З прийняттям цього законопроекту Україна буде мати найпрогресивніше законодавство по держзакупівлях в Європі. Ми відійдемо від державних закупівель до публічних. І те, що робить Міністерство інфраструктури зараз – крок вперед. Користувачі електронних майданчиків будуть бачити всі консолідовані закупівлі підприємств, що входять до сфери управління Міністерства інфраструктури. Це спростить ведення бізнесу та зекономить кошти державі», – підкреслив пан Пивоварський.

  Крім цього, в новій системі електронного документообігу буде збиратися інформація, яку міністерство має оприлюднювати відповідно до Постанови Кабміну №835 - про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних.

  «Ми впровадили в Міністерстві Інфраструктури ERP-систему, яка дозволяє в режимі реального часу вносити і отримувати дані відразу від усіх підприємств міністерства. Ця система покликана не лише спростити внутрішню комунікацію, а й змінити комунікацію з підпорядкованими підприємствами, залишити у минулому паперові звіти. З її допомогою можливо налагодити інструмент збору звітності у зручному форматі, як приклад, консолідувати плани закупівель підприємств на 2016 рік та зробити їх більш прозорими, відкритими для широкого загалу. Окрім того, за системою можна слідкувати в режимі реального часу», – коментує партнер з розвитку бізнесу компанії IT Enterprise Олексій Щербатенко.