• In English
 • На Колегії прикордонного відомства розглянуто питання службової діяльності та відзначено військовослужбовців, які брали участь в АТО
  опубліковано 27 листопада 2015 року о 15:17

  Сьогодні в Адміністрації Державної прикордонної служби України пройшла Колегія відомства, на якій розглядалася низка питань оперативно-службової діяльності. Засідання відбулося за участі Голови Держприкордонслужби генерал-полковника Віктора Назаренка, керівного складу центрального апарату та ветеранських організацій, а також регіональних управлінь та органів охорони державного кордону.

  На Колегії,зокрема, обговорили сучасний стан реформування відомства, основні проблеми у роботі з персоналом, перспективи розвитку Морської охорони,  результати оперативної складової, тощо.

  Розпочинаючи засідання Колегії Голова Держприкордонслужби Віктор Назаренко зазначив, що прикордонне відомство вже впродовж року активно рухається шляхом реформ і зроблено вже чимало. У першу чергу це полягає в зміні психології управління,організаційної структури Держприкордонслужби, знищення корупційних проявів серед персоналу,удосконаленні системи підготовки і модернізації системи охорони державного кордону.

  В той же час зміни та нововведення в організації відомства оголюють нові проблеми, над якими потрібно наполегливо працювати. А тому кожен керівник на своєму рівні повинен займати активну професійну позицію, об’єктивно оцінювати ризики за напрямком відповідальності і своєчасно на них реагувати.

  Окремо Віктор Назаренко зупинився на необхідності реформування системи по роботі з персоналом. Голова Держприкордонслужби нагадав, що саме цей напрям Президент України Петро Порошенко визначив пріоритетним для ЗСУ, правоохоронних органів та відомств на найближчу перспективу. В той же час сучасний стан цієї роботи у відомстві викликає серйозне занепокоєння Колегії та потребує суттєвої уваги. В першу чергу, йдеться про необхідність посилення індивідуальної виховної роботи у підрозділах охорони державного кордону, патріотичного виховання, підвищення якості роботи з  ветеранськими, волонтерськими та громадськими організаціями в контексті розвитку комунікаційних платформ.

  Детально розглядаючи стан роботи з персоналом у відомстві, Колегія відзначила, що багато офіцерів, які відповідають за цей напрям, не до кінця розуміють важливість цієї роботи в умовах загострення військово-політичної обстановки та анексії Криму Російською Федерацією. Як наслідок, значні упущення в питаннях підтримання військової дисципліни як на службі, так і в позаслужбовий час, подекуди недостатній рівень правового впливу при виявлені порушень та послаблення індивідуальної виховної роботи.

  Колегія звернула увагу керівників регіональних управлінь та їхніх заступників на необхідність активізації роботи з персоналом за усіма напрямками.

  Голова відомства, у свою чергу, застеріг від недооцінки важливості цієї роботи та наголосив на персональній відповідальності за результати усіх офіцерів по роботі  з персоналом.

  Розглядаючи перспективи розвитку Морської охорони, Колегія зазначила, що сьогодні морська складова займає важливе місце в сучасній моделі охорони державного кордону. З огляду на основні виклики і загрози національній безпеці у 2015 році силами Морської охорони забезпечено безперервне несення служби корабельно-катерних тактичних груп у визначених районах відповідальності. Протягом останніх років були сформовані загальні погляди щодо її реформування. Серед них - удосконалення системи висвітлення надводної обстановки, оновлення та модернізація корабельно-катерного складу та перехід на нову організаційно-штатну структуру.

  В той же час подальший розвиток Морської охорони потребує  нестандартних підходів до вирішення поточних завдань та прискіпливої уваги командирів усіх рівнів.

  Позитивною визнала Колегія роботу оперативних підрозділів Державної прикордонної служби. Зокрема, відмічалися заходи під час спільних міжнародних операцій з Інтерполом та правоохоронними органами Польщі та інших країн по припиненню діяльності злочинних груп, які займалися незаконним переміщенням сигарет і наркотичних засобів. Активізовано роботу з протидії економічній контрабанді, завдяки чому зросла частка затримання товарів та вантажів. Також наголошувалося на необхідності подальших кроків з впровадження нових підходів у боротьбі з злочинцями, які використовують у протиправній діяльності малу авіацію, трубопроводи та інші специфічні методи.

  Окремо Колегія Адміністрації Держприкордонслужби зупинилася на питанні увічнення пам'яті прикордонників, які загинули під час проведення АТО. Загалом 67 прикордонників віддали своє життя захищаючи незалежність нашої держави. Зазначалося, що прикордонним відомством вживаються всі необхідні заходи з надання допомоги та підтримки сімей загиблих воїнів-прикордонників. В органах та підрозділах Держприкордонслужби встановлюються пам’ятні знаки, меморіальні дошки та стенди загиблим охоронцям кордону. Ініціатива з увічнення пам’яті загиблих прикордонників підтримана та активно проводиться з органами місцевого самоврядування, закладами освіти та громадськими організаціями. В школах, навчальних закладах, музеях проведено тематичні уроки, вечори, присвячені пам’яті захисників.

  Цього ж дня під час засідання Колегії Голова Державної прикордонної служби України Віктор Назаренко вручив державні нагороди. Зокрема,  ордени «За мужність» III ступеня очільник прикордонного відомства передав родинам полеглих в боях прикордонників Віктора Кумановського та Віталія Птіцина. Ще 13 військовослужбовців, які брали участь в бойових діях, нагородили медалями «Захиснику Вітчизни».

  Зазначимо, що в районі проведення АТО виконували бойові завдання майже 14 тисяч охоронців кордону. До державних нагород представлені 643 прикордонники, 66 з яких посмертно. Ще майже 2590 нагороджено відомчими відзнаками.