• In English
 • Канадські спеціалісти залучатимуться до реабілітації українских військових
  опубліковано 27 листопада 2015 року о 12:46

  23-25 листопада 2015 року в м. Квебек, Канада, відбувся шостий щорічний форум “Здоров’я військовослужбовців, ветеранів та їх родин”. Участь у форумі взяли понад 600 делегатів з шести країн, серед яких вперше була представлена Україна.

  Делегатом від України був помічник Міністра оборони України полковник медичної служби, професор Всеволод Стеблюк, який виступив з доповіддю “Особливості посттравматичного стресового розладу в учасників антитерористичної операції на Сході України та розбудова системи реабілітації в Збройних Силах України”. Доповідь викликала надзвичайний інтерес та схвальні відгуки, оскільки сьогодні до України, до її Збройних Сил та військової медицини прикута увага всього світу.

  Відбулася двосторонні зустрічі представника України з заступником Міністра у справах ветеранів Канади генералом Уолтом Натинчиком, начальником медичної служби бригадним генералом Ейч Сі Мак Кеєм, головою Центру досліджень здоров’я військовослужбовців та ветеранів Еліс Айкен.

  Результатом двосторонніх зустрічей стали домовленості про включення України в систему обміну інформацією щодо збереження здоров’я військових, проведення спільних досліджень, а також надання практичної допомоги фахівцями з реабілітації Збройних Сил Канади в підготовці відповідних фахівців в Україні та залучення канадських спеціалістів до реабілітації наших вояків на базі Ірпінського госпіталю, санаторіїв “Хмільник” та “Пуща-Водиця”.

  Легендарний професор Рорі Купер з США, в минулому військовослужбовець, який отримав поранення спинного мозку та став “візочником”, передав для українських військових медиків унікальну літературу з організації реабілітації військових, які втратили кінцівки. А з Г. Рєзніком – проректором Королівського університету Канади відбулися перемовини щодо створення в Україні магістерської програми підготовки фізичних терапевтів та ерготерапевтів для лікувальних закладів Міністерства оборони України.

  Варто зазначити, що в Канаді, яка жодного разу в історії не воювала на власній території, а за сучасний період має лише близько 600 інвалідів-військовослужбовців, питання захисту та збереження їх здоров’я – фізичного та психічного є надзвичайно важливим та перебуває на контролі уряду та громадськості. Важливою складовою турботи про військовослужбовців є дослідження та вивчення психологічних проблем в їхніх родинах, оскільки від родинного спокою та добробуту залежить якість виконання завдань із захисту Вітчизни. Також піднімались важливі питання щодо подружніх відносин військовослужбовців, проблеми психологічного стану дітей військових, особливостей служби жінок у Збройних Силах.