• In English
 • В Словенії з'явиться телеканал UATV, який невдовзі стане офіційним державним мовником
  опубліковано 27 листопада 2015 року о 09:13

  26 листопада Міністр інформаційної політики України Юрій Стець провів зустріч з Надзвичайним та Повноважним Послом Республіки Словенія в Україні Наталією Прах.

  Зустріч відбулася з метою налагодження співпраці у сфері інформаційної політики двох держав. Зокрема, Міністр просив її Високоповажність допомогти встановити контакти з представниками кабельних мереж Словенії.

  «Я знаю, що у Вашій країні транслюються російські телеканали. Я так само хотів би, щоб у Вас дивилися не тільки російські телеканали, а й українські. А саме, ми хочемо, щоб наш телеканал іномовлення UATV з’явився в кабельних мережах Словенії. В сьогоднішніх умовах, коли Україна перебуває в стані інформаційної війни, це буде велика для нас допомога», - зазначив Міністр.

  Очільник відомства також розповів про технічні можливості телеканалу, повідомивши, що UATV невдовзі мовитиме з 4го супутника - на Африку. Зараз він мовить зсупутників на Європу, Північну Америку, Євразію.

  Високоповажний Посол зазначила, що Словенія друг та партнер України і відповіла згодою допомогти та найближчим часом надати необхідну інформацію, яку запросив Міністр. Пані Наталія Прах також додала, що створення Міністерства інформаційної політики Україниправильний крок держави, відмітивши хороші результати роботи МІП за короткий період часу.

  Нагадаємо, що правовою основою Мультимедійної платформи іномовлення України, зокрема, телеканалу UATV, буде законопроект «Про систему іномовлення України», розроблений МІП. 4 листопада 2015 року Верховна Рада України проголосувала за законопроект у першому читанні. Документ, який доопрацьовано на Комітеті з питань свободи слова та інформаційної політики, вже готовий пройти друге читання в Парламенті. Тому після його прийняття Верховною Радою України та підпису Президента, телеканал іномовлення буде офіційним мовником України в світі. Таким чином, МІП завершить реформу іномовлення України.