• In English
 • Павло Розенко назвав пріоритетні завдання Держслужби з питань праці
  опубліковано 26 листопада 2015 року о 14:16

  Основними напрямками роботи, на яких має зосередитися Державна служба України з питань праці, є боротьба із недобросовісними роботодавцями, які не виплачують заробітні плати на своїх підприємствах, та захист трудових прав демобілізованих учасників АТО. Про це Міністр соціальної політики України Павло Розенко заявив на засіданні колегії Держпраці.

  „Незважаючи на те, що нам вдалося дещо стабілізувати ситуацію із заборгованістю по зарплаті, вона все ще залишається незадовільною. 2 млрд. грн. – це сума боргу по зарплаті. Тому разом із правоохоронними органами ви повинні рішучо боротися за відновлення соціальних прав працівників. Це одне із основних завдань, яке стоїть і перед Службою, і перед керівництвом ОДА”, - наголосив Павло Розенко.

  За словами Міністра, найбільше заборгованість із 1 січня 2015 року зросла у Волинській, Дніпропетровській, Закарпатській, Луганській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Вінницькій, Тернопільській і Харківській областях. Водночас у Житомирській, Київській, Івано-Франківський та Хмельницькій – заборгованість із виплати заробітної плати зменшилася.

  Другим пріоритетом у діяльності Держслужби з питань праці Павло Розенко назвав захист соціальних і трудових прав військовослужбовців. „Особливо це стосується дотримання права на гідну працю та соціальних гарантій на збереження робочих місць тих, хто був прийнятий на військову службу під час мобілізації”, - зауважив глава Мінсоцполітики.

  Він поінформував, що за 10 місяців поточного року Держпраці отримала близько 200 звернень щодо порушень прав учасників АТО. „Фактично всі звернення отримали належну реакцію. Проте це залишається проблемою, і я прошу усіх керівників підрозділів з питань праці звернути особливу увагу на захист соціальних прав військовослужбовців", - підсумував Павло Розенко.