• In English
 • АМКУ виступає за конкуренцію на ринку тютюнових виробів
  опубліковано 25 листопада 2015 року о 19:13

  25 листопада 2015 року в Антимонопольному комітеті України відбулось засідання круглого столу щодо обговорення проектів Комерційних політик з дистрибуції тютюнових виробів.

  Захід відбувся під керівництвом Голови Антимонопольного комітету України Юрія Терентьєва та заступника Голови Комітету – державного уповноваженого Ніни Сидоренко за участю основних виробників і дистрибуторів тютюнових виробів, профільних асоціацій, органів державної влади та представників Комітету.

  У вступному слові Юрій Терентьєв зазначив, що згідно зі статтею 42 Конституції України держава забезпечує захист конкуренції у підприємницькій діяльності, тобто конкуренція є фундаментальним принципом і цінністю, які держава має захищати. Антимонопольний комітет України як державний орган здійснює захист економічної конкуренції. Тому метою засідання круглого столу є адвокатування конкуренції та пошук найбільш ефективних шляхів її розвитку на ринку тютюнових виробів (оскільки нині ринок має ознаки монополізації в окремих сегментах).

  Ніна Сидоренко поінформувала про стан конкуренції на зазначеному ринку в Україні. Крім того, заступник Голови Комітету презентувала порівняльну характеристику міжнародного досвіду дистрибуції.

  Під час засідання обговорено ряд актуальних питань, зокрема, виконання Рекомендацій Антимонопольного комітету України від 29 вересня 2015 року (надалі - Рекомендації) щодо оприлюднення виробниками тютюнових виробів умов (зокрема, вимог, критеріїв, процедур, строків) відбору контрагентів серед суб’єктів господарювання, які мають ліцензії на право оптової торгівлі тютюновими виробами, для поставки та дистрибуції тютюнових виробів.

  За результатами засідання круглого столу учасники наголосили на бажанні виробників і суб’єктів господарювання, які мають ліцензії на право оптової торгівлі тютюновими виробами, працювати без посередників. Відтак, актуальним є доопрацювання виробниками Комерційних політик з дистрибуції тютюнових виробів у напрямку  конкретизації вимог, критеріїв, процедур, строків відбору контрагентів і проведення переговорів із потенційними контрагентами в індивідуальному порядку.

  Учасникам засідання запропоновано надати до 1 грудня 2015 року пропозиції та зауваження щодо оприлюднених проектів Комерційних політик з дистрибуції тютюнових виробів з метою їх подальшого врахування для створення конкурентних умов функціонування ринку тютюнових виробів.

  Ніна Сидоренко підкреслила, що Антимонопольний комітет України й надалі готовий сприяти розвитку діалогу між учасниками ринку, в тому числі в форматі консультацій, публічних обговорень, рекомендаційних роз’яснень та інших повноважень Комітету згідно зі статтею 7 Закону «Про захист економічної конкуренції».