• In English
 • Міжнародне енергетичне агентство стане не лише експертом, а й майданчиком для залучення інвестицій у заходи з енергоефективності в Україні, - Геннадій Зубко
  опубліковано 24 листопада 2015 року о 15:38

  Реформа енергоефективності є одним з основних рушіїв української економіки й одним із найпривабливіших інвестиційних проектів у Європі. Французький бізнес вважає цей ринок перспективним і зацікавлений в інвестиціях у нього. Про це заявив Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко за результатами зустрічі з виконавчим директором International Energy Agency (Міжнародного енергетичного агентства) Фатіхом Біролом під час робочої поїздки до Франції.

  «Обсяг українського ринку енергоефективності оцінюється у 55 млрд. євро. Його річний потенціал може сягати 2 млрд. євро та 100 тисяч робочих місць. А значить, кожне інвестоване євро повернеться з великим прибутком», - підкреслив урядовець.

  За його словами, на законодавчому рівні український Уряд максимально сприяє створенню умов для розвитку ринку енергоефективності. Вже ухвалені закони про енергосервісні компанії (ЕСКО) та об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). На черзі – ухвалення законів «Про житлово-комунальні послуги та комерційний облік», «Щодо енергоефективності будівель» та «Про енергоефективність». Ці законопроекти розробляються відповідно до директив Євросоюзу та узгоджуються з Енергетичним співтовариством, підкреслив Віце-прем’єр-міністр.

  «Україна розраховує на французькі інвестиції у розвиток виробництва альтернативних джерел енергії. Ми зацікавлені впроваджувати у нашій державі сучасні технології, які дозволять замінити природний газ», - сказав Геннадій Зубко.

  Він додав, що незабаром французька делегація відвідає Київ, щоб ознайомитися з можливими інвестиційними проектами у сфері енергоефективності. Зараз найбільшу зацікавленість у французького бізнесу викликає Фонд енергоефективності, запуск якого заплановано на 2016 рік.

  Геннадій Зубко також зазначив, що Україна широко використовує методологію IEA для побудови національного паливно-енергетичного балансу. У рамках виконання договору про заснування Енергетичного Співтовариства та імплементації Угоди про асоціацію Україна-ЄС Уряд має впровадити показники енергоефективності з урахуванням даних енергетичного балансу на національному рівні та порівняння регіонів за цими показниками. Треба проаналізувати ефективність споживання енергоресурсів у регіональному та галузевому розрізі, оцінити потенціал енергозбереження в Україні у цілому та за регіонами, визначити найважливіші напрямки для підвищення енергоефективності.

  Методологія базується на декомпозиції IEA. Еталоном ефективного енергоспоживання є середнє споживання відповідної галузі в ЄС. Для порівняння України з країнами Європи необхідно мати постійний поглиблений доступ до бази даних ODYSSEE, яка містить 27 країн, а також Норвегію та Хорватію.

  Фатіх Бірол зазначив, що МЕА безкоштовно надасть доступ до цих даних.

  «МЕА є союзником України в питаннях енергоефективності. Ми знаємо з якими проблемами ви стикаєтеся і готові допомагати у їх подоланні», - сказав Фатіх Бірол.

  Крім цього, було досягнуто домовленості про проведення МЕА навчання та обмін досвідом для українських експертів та фахівців, що працюють у галузі енергоефективності. МЕА також погодилася надати свої рекомендації до проекту закону України про енергоефективність будівель, який подано на розгляд українського Парламенту.