• In English
 • Геннадій Зубко: ОЕСР має стати майданчиком поширення реформ в Україні
  опубліковано 24 листопада 2015 року о 14:57

  Україна та Організація Економічного Співробітництва і Розвитку (ОЕСР) домовилися активізувати співпрацю і визначили пріоритетні напрямки співробітництва у 2016 році у рамках підписаного в 2014 році Меморандуму про взаєморозуміння. Про це заявив Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко за результатами зустрічі з Генеральним секретарем ОЕСР Анхелєм Гурріа на конференції ОЕСР у Франції.

  «Ми вдячні Секретаріату ОЕСР за його зусилля з пошуку фінансових ресурсів для реалізації проектів у рамках Меморандуму, а також державам ­ членам ОЕСР та іншим міжнародним організаціям за активне залучення до реалізації Меморандуму та готовність надавати фінансову підтримку проектів у пріоритетних для України сферах», - сказав урядовець.

  «Ми можемо поділитися досвідом у питаннях децентралізації, розвитку муніципалітетів, місцевого самоврядування. Ми хочемо бути партнерами для України. Ми можемо допомагати у всіх цих сферах», - зазначив у свою чергу Анхель Гурріа.

  По-перше, сторони домовилися спільними зусиллями боротися з корупцією та удосконалювати конкурентне законодавство. Антикорупційна мережа ОЕСР вже реалізує проект з протидії корупції в Україні, що фінансується урядами США, Швеції та Литовської Республіки. Головною метою цього проекту є надання підтримки Україні в розробці та реалізації ефективних заходів протидії корупції і створенні Національного антикорупційного бюро.

  По-друге, ОЕСР допоможе Україні покращити діловий та інвестиційний клімат та залучити інвестиції. У рамках реалізації ІІІ фази проекту ОЕСР «Стратегія секторної конкурентоспроможності для України» Євразійської програми конкурентоспроможності мають бути впроваджені рекомендації ОЕСР, спрямовані на удосконалення державної політики та покращення інвестиційної привабливості секторів з високим потенціалом підвищення конкурентоспроможності. Це агропромисловий комплекс, виробництво альтернативних джерел енергії на основі біомаси, а також сфера енергоефективності.

  Третій пріоритет - спільними зусиллями сторони розвиватимуть малі та середні підприємства (МСП) і «зелену» економіку. Україна вже співпрацює з ОЕСР у рамках Акта про малий бізнес (АМБ), який є основою для розробки та проведення комплексної політики у сфері підприємництва. У грудні 2014 року було презентовано пілотний проект ОЕСР щодо екологізації МСП в Україні. Робота щодо імплементації проекту продовжуватиметься. Опрацьовується можливість подальшої співпраці щодо вивчення досвіду в галузі фінансування проектів у сфері енергоефективності та енергозбереження, розвитку відновлювальних джерел енергії.

  По-четверте, ОЕСР допоможе удосконалити державне управління та систему податкового адміністрування. Антимонопольний комітет активно співпрацює з ОЕСР і опрацьовує питання щодо набуття статусу асоційованого учасника у Комітеті ОЕСР з конкуренції. Розглядається можливість огляду конкурентного права і політики в Україні, що необхідно для подальшого розгляду OECP питання про надання нашій країні цього статусу.

  П’ятий пріоритет - організація підтримає антимонопольну діяльність та корпоративне управління в Україні. Уряд ухвалив розроблене Мінекономрозвитку розпорядження «Про схвалення Стратегії підвищення ефективності діяльності суб’єктів господарювання державного сектору економіки». В основу Стратегії покладено рекомендації з корпоративного управління суб’єктами господарювання ОЕСР. Передбачається визначити основні принципи, за якими буде здійснюватися підвищення ефективності діяльності суб’єктів господарювання державного сектору економіки.

  «Ми докладаємо зусиль для успішної реалізації Меморандуму, що є дорожньою картою нашої співпраці, а також Плану дій з його виконання. Він відповідає «Стратегії-2020», яка знаходиться під особистим контролем Президента. ЇЇ основна мета - досягнення європейських стандартів життя і гідного місця України у світі. І я вдячний такому надійному партнеру як ОЕСР за допомогу у досягненні цієї мети», - сказав Геннадій Зубко.

   

  Довідково

  Україна розпочала співпрацю з ОЕСР у 1997 році. У 2003 році Уряд України створив міжвідомчу Координаційну раду у зв'язках з ОЕСР. 12 березня 2014 року Рада ОЕСР – найвищий керівний орган Організації – ухвалила рішення призупинити процес вступу РФ до ОЕСР та активізувати співробітництво з Україною.

  План дій з поглиблення співробітництва між Урядом України та ОЕСР було підписано 22 квітня 2015 року. Це робочий документ з імплементації Меморандуму про взаєморозуміння між Україною та ОЕСР щодо поглиблення співробітництва, підписаного у жовтні 2014 року. Він передбачає 32 проекти у сфері боротьби з корупцією, покращення інвестиційного та бізнес клімату, державного управління та верховенства права. Їх успішна реалізація дозволить Україні адаптувати державну політику відповідно до кращих світових практик та вимог.