• In English
 • Без змін до приватизаційного законодавства прозорої приватизації Україні не бачити, як і ефективної співпраці з іноземними партнерами, - Ігор Білоус
  опубліковано 23 листопада 2015 року о 18:47

  Якщо законопроект 2319а знову не буде проголосовано – це відкладе приватизацію на кілька місяців. Про це заявив Голова ФДМУ Ігор Білоус на спільному з Міністром економічного розвитку і торгівлі України брифінгу 23 листопада 2015.

  «Проводити приватизацію за старими правилами – це злочин проти держави та народу, – наголосив він. – Прозорої, відкритої та професіональної приватизації нам зі старими правилами не бачити».

  За його словами, відкладення приватизації матиме великі негативні наслідки для держави. «Ми втратимо не тільки надходження до бюджету. Ми втратимо довіру наших іноземних партнерів, які чекають від нас сигналу про початок прозорої приватизації. Якщо від нас не надходить такий сигнал, нам не варто розраховувати на ефективну співпрацю з партнерами, у тому числі й міжнародними донорами, які допомагають нам проводити реформи в Україні», – підкреслив Голова ФДМУ.

  Крім того, затягування з залученням інвестицій, на думку керівника Фонду, призводить до затягування зі створенням сприятливого інвестиційного клімату і подальшого знецінення державних активів.

   

  Довідково

  Законопроект передбачає низку кроків, які забезпечать проведення прозорої та відкритої приватизації із захистом національних інтересів та національної безпеки.

  Крок перший: для захисту національних інтересів та безпеки при приватизації забезпечити недопущення до процесів приватизації у якості покупців юридичних та фізичних осіб з держав, які визнані ВРУ державою-агресором, а також зобов’язати торговців цінними паперами подавати інформацію про кінцевих бенефіціарів.

  Крок другий: з метою забезпечення підготовки об’єктів до приватизації на найвищому рівні і залучення якомога більшої кількості інвесторів забезпечити  залучення до процесу приватизації радників

  Крок третій: для підвищення інтересу до державних об’єктів приватизації, а відтак, розширення кола покупців і збільшення конкуренції виключити з приватизаційного законодавства норму про обов’язковий продаж на фондових біржах 5-10% акцій об’єктів груп В та Г до проведення конкурсу.

  Згаданий законопроект був розроблений ФДМУ ще на початку літа 2015 року, втім Парламент досі не прийняв його, що суттєво загальмувало процес приватизації, у першу чергу – великих об’єктів. Уряд змушений був призупинити, зокрема, продаж ПАТ «Одеський припортовий завод». Як результат – бюджет недоотримав коштів від приватизації, а підприємства – інвестицій.