• In English
 • Підтримка Верховною Радою законопроекту про приватизацію держпідприємств завтра - заощадить державі півроку збитків, - Айварас Абромавичус
  опубліковано 23 листопада 2015 року о 18:49

  Про те, чому для початку прозорої приватизації держпідприємств України у квітні 2016 року, необхідно голосування Парламенту завтра - розповів під час прес-брифінгу в ІА “Укрінформ” Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус.

  Голова Фонду державного майна України Ігор Білоус, який виступив сьогодні з Міністром на спільному прес-брифінгу, підкреслив, що позиції відомств з питань приватизації держпідприємств збігаються і закликав депутатів підтримати законопроект 2319a, неприйняття якого завтра в першому читанні може затримати приватизацію на невизначений термін.

  Законопроект дозволяє Фонду державного майна залучити до приватизації об'єктів радників і передбачає, що в приватизації українських держпідприємств не зможуть брати участь покупці з країни-агресора.

  У випадку, якщо депутатами не буде проголосовано законопроект - не буде скасовано й вимогу про те, що перед оголошенням приватизаційного конкурсу Фонд зобов’язаний запропонувати для продажу на фондових біржах пакет акцій акціонерного товариства (5-10%).

  За старою процедурою приватизацію впроваджувати не можливо, а неприйняття законопроекту 2319a відтермінує приватизацію великої кількості підприємств, які перебувають у списках на приватизацію, аж на II півріччя 2016 року.

  “Головна проблема, яку зараз вирішує реформа держпідприємств - це боротьба з корупцією. Держкомпанії у нас, як динозаври - начебто і не повинні вже існувати, але продовжують діяти в інтересах олігархів. Прозора, професійна, конкурентна приватизація - це, насамперед, удар по корупції, але й так само  - додаткові доходи для держбюджету”, - зазначив Айварас Абромавичус.

  Міністр економічного розвитку і торгівлі України та Голова Фонду державного майна України закликали журналістів донести до депутатів та широкої громадськості терміновість прийняття законопроекту в першому читанні вже завтра, щоб прийняття його в цілому відбулося до кінця грудня цього року.