• In English
 • Країни Бенілюксу надали чіткі сигнали солідарності з Україною та підтримки нашій державі на євроінтеграційному напрямку
  опубліковано 23 листопада 2015 року о 18:37

  «Попри серйозну актуальність питання протидії тероризму в країнах-членах ЄС та врегулювання ситуації з біженцями, наш візит до України є свідченням особливої уваги країн Бенілюксу до України, виявом демонстрації солідарності з українськими партнерами, готовності надавати підтримку на шляху всебічних реформ, у т.ч. у контексті імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС», - заявили міністри закордонних справ Бельгії Дідьє Рейндерс, Нідерландів Берт Кундерс та Люксембургу Жан Ассельборн.

  У свою чергу Міністр закордонних справ України Павло Клімкін особливо виокремив значення візиту своїх колег з Бельгії, Нідерландів та Люксембургу – країн, які є співзасновниками Європейського Союзу,  а також враховуючи факт головування Люксембургу в ЄС та передачу головування Нідерландам з 1 січня 2016 року. Міністр закордонних справ України подякував своїм колегам за чітку позицію щодо підтримки України у відстоюванні її незалежності та суверенітету, у т.ч. стосовно санкцій ЄС проти Росії як країни-агресора.

  Під час переговорів сторони відзначили важливість повної імплементації Мінських домовленостей як платформи політичного врегулювання на Донбасі. Відзначалася стурбованість з приводу гуманітарної ситуації на окупованих територіях, наголошувалося на важливості створення належних умов для проведення вільних та демократичних виборів у регіоні. У цьому плані сторони підкреслювали відповідальність Росії за вирішення всього комплексу проблем, у т.ч. у контексті забезпечення доступу міжнародних гуманітарних організацій з метою надання допомоги.

  При розгляді внутрішньополітичної ситуації в Україні міністри країн Бенілюксу відзначили прогрес України у проведенні реформ. Крім того, позитивно було відзначено зусилля України для безвізового режиму, зокрема надано запевнення люксембурзької та нідерландської сторін у рамках свого головування в ЄС сприяти ухваленню позитивного для громадян України рішення ЄС з цього питання.

  У питанні відносин Україна-ЄС сторони демонстрували єдність щодо важливості запровадження з 1 січня 2016 року зони вільної торгівлі між Україною та ЄС як основи для інтенсифікації економічних та торгівельних відносин.

  Під час переговорів сторони також обмінялися думками з питань міжнародної проблематики.