• In English
 • У Національному університеті оборони України розпочався Міжнародний антикорупційний тиждень
  опубліковано 23 листопада 2015 року о 14:03

  На базі Національного університету оборони України імені Івана Черняховського вперше в Україні проходитиме Міжнародний антикорупційний тиждень за підтримки Міністерства оборони Великобританії та Спеціального британського радника Міністра оборони України з питань оборони пана Філа Джонса.

  Метою заходу є підвищення поінформованості його учасників щодо діяльності у галузі запобігання та протидії корупції на міжнародному та регіональному рівнях, опрацювання пропозицій щодо посилення антикорупційної діяльності в Україні та реалізації заходів Плану дій по боротьбі з корупцією в Міністерстві оборони та Збройних Силах України на 2015-2017 роки.

  Стратегією сталого розвитку «Україна – 2020» визначено, що однією з основ безпеки є боротьба з корупцією та проведення заходів щодо очищення влади на всіх рівнях.

  «Важливим досягненням нинішнього року стала не паперова, а реальна боротьба з корупцією у Міністерстві оборони. Армія давно чекала кардинальних кроків у цьому напрямку, а недоліки матеріально-технічного забезпечення Збройних Сил на початку проведення АТО лише підтвердили гостроту проблеми», − наголосив відкриваючи захід заступник Міністра оборони України Юрій Гусєв.

  На сьогодні підвищення ефективності боротьби з корупцією є пріоритетним напрямом роботи керівництва Міністерства оборони, Збройних Сил України, органів військового управління всіх рівнів.

  На цьому шляху Міністерство оборони є лідером серед інших відомств у формуванні базових підходів щодо подолання корупції.

  В оборонному відомстві прийнято Антикорупційну програму та запроваджено комплекс реформ, спрямованих на перетворення Збройних Сил України на сучасне військо європейського зразка.

  Запроваджено реформу державних закупівель, систем речового, продовольчого, медичного забезпечення та постачання пально-мастильних матеріалів, закладено принципи переходу логістичного забезпечення на стандарти НАТО.

  «Проведення Міжнародного антикорупційного тижня є свідченням того, що Міністерство оборони України демонструє відкритість до світової спільноти у намаганні зменшити тягар корупції в своєму відомстві. Захід дасть змогу опанувати механізми втілення найкращого міжнародного досвіду протидії корупції, виховання доброчесності та прозорості оборонних інституцій», – констатував заступник Міністра оборони України Юрій Гусєв.

  Активною є робота з виховання доброчесності, яка проводиться силами Наукового центру запобігання та протидії корупції Національного університету оборони України. Центр був створений за ініціативою керівництва університету за активної підтримки спеціального британського радника Міністра оборони України з питань оборони пана Філіпа Джонса та міжнародної неурядової організації «Транспаренсі інтернешнл». За останній рік силами співробітників зазначеного Центру проведено більше, ніж 10 стаціонарних та виїзних антикорупційних курсів, у тому числі виїзні курси до зони проведення антитерористичної операції. Всього зазначеними курсами було охоплено аудиторію в понад 300 осіб.

  «Міністерством оборони високо цінується та допомога, яка надається Україні міністерствами оборони Великої Британії, Королівства Норвегія, інших країн – членів Альянсу, а також міжнародною неурядовою організацією «Транспаренсі інтернешнл», Програмою НАТО з виховання доброчесності, Женевським центром демократичного контролю над збройними силами, Центром з розбудови доброчесності в секторі оборони Міністерства оборони Норвегії та Офісом зв’язку НАТО в Україні», зауважив начальник Національного університету оборони України генерал-лейтенант Василь Телелим.

  До участі у Міжнародному антикорупційному тижні запрошені представники апарату Адміністрації Президента України, Верховної Ради України, Ради національної безпеки та оборони України, Кабінету Міністрів України, керівництво Національного антикорупційного бюро, представники Рахункової палати України, центральних органів виконавчої влади та громадських організацій, Департаментів та Управлінь Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України, правоохоронних органів, які у своїй повсякденній діяльності опікуються питаннями запобігання та боротьби із корупцією.

  Серед іноземних експертів у заході братимуть участь представники Офісу зв’язку НАТО в Україні, а також фахівці провідних закордонних організацій, які, зокрема, опікуються боротьбою із корупцією, − «Транспаренсі інтернешнл», Програми побудови доброчесності НАТО, Женевського центру демократичного контролю над збройними силами, Центру з розбудови доброчесності в секторі оборони Міністерства оборони Норвегії тощо. Також до заходу залучені фахівці боротьби з корупцією з Литви, Грузії, Болгарії, Польщі, досвід яких може бути використаний й в Україні.

  За результатами заходу будуть сформульовані пропозиції та чіткі рекомендації керівництву військового відомства щодо інтенсифікації протидії корупції та виховання доброчесності й прозорості оборонних інституцій.