• In English
 • Арсеній Яценюк в інтерв'ю "Фокусу": У бюджеті-2016 буде закладено зростання соціальних стандартів
  опубліковано 20 листопада 2015 року о 13:19

  Уряд передбачить у проекті Державного бюджету на 2016 рік збільшення соціальних стандартів: «Думаю, потрібно закласти зростання на рівні поточного року», - підкреслив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк в інтерв’ю журналу «Фокус».

  «Усе буде залежати від того, де ми знайдемо ресурс», - сказав він.

  Глава Уряду підкреслив, що основа проекту бюджету на наступний рік  - це видатки на національну безпеку і оборону: «На це, як і було заявлено, ми виділимо 100 млрд. грн. Адже, судячи з останніх звітів, війна далека від закінчення».

  Він також наголосив на необхідності зберегти бюджетний дефіцит на рівні 3,7%.

  Арсеній Яценюк наголосив, що держбюджет повинен ухвалюватися разом із податковою реформою: «Вважаю, що податкова реформа, яка була запропонована Міністерством фінансів, є дуже хорошою базою для реальних податкових перетворень».

  Відповідаючи на запитання щодо альтернативного проекту податкової реформи, який пропонує парламентський комітет, Арсеній Яценюк підкреслив: «Будь-який проект податкової реформи повинен передбачати не тільки зниження податків. Адже основна проблема - не ставки, а адміністрування податків».

  «Якщо хтось пропонує радикально знизити ставки, він повинен запропонувати також радикальне зниження витрат держбюджету. Тому я звертаюся до авторів такої радикальної реформи з питанням: де зрізати понад 200 млрд. грн.? Із вчителів, військових, лікарів, нацгвардійців, поліцейських. Як зрізати третину бюджету?» - підкреслив Арсеній Яценюк.

  Для проведення урядової податкової реформи витрати держбюджету необхідно скоротити на близько 60 млрд. грн., насамперед за рахунок оптимізації логістики витрат: «Значна частина витрат уже перейшла на місцеві бюджети після децентралізації».

  Також, підкреслив Глава Уряду,  Кабінет Міністрів буде максимально економити на держапараті: «Торік ми скоротили держапарат більш ніж на 20%, а автопарк - майже вдвічі. Літаємо рейсовими літаками, економкласом».

  «Далі буде оптимізація всіх витрат, у тому числі, непрофільних і неефективних», - додав Арсеній Яценюк.