• In English
 • ЄС оприлюднив Комунікацію щодо оновленої Європейської політики сусідства
  опубліковано 20 листопада 2015 року о 13:06

  18  листопада  Верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Ф. Могеріні та Комісар ЄС з питань розширення та політики сусідства Й.Хан представили Комунікацію Європейської Комісії щодо оновлення Європейської політики сусідства.

  В основу оновленої Європейської політики сусідства лягли політико-економічна та безпекова стабілізація регіонів. Ф.Могеріні зазначила п’ять основних напрямків співпраці, на яких сфокусовано ЄПС. До них належать економічний розвиток, енергетика, безпека, міграційні питання, а також так звана політика «сусіди сусідів».

  Ф.Могеріні наголосила, що проблеми, над якими сьогодні працює Європейський Союз, не завжди мають вирішення в межах його кордонів, а тому важливим є зміцнення відносин ЄС з країнами-сусідами.

  Започаткована ще у 2004, Європейська політика сусідства є інструментом взаємодії між Європейським  Союзом та  сусідніми з ним східними і південними країнами.

  Перегляд Європейської політики сусідства зумовлений безпековими, соціальними та політичними викликами які стоять перед ЄС та країнами-сусідами. З березня по липень 2015 року країни-партнери, громадянське суспільство разом з міжнародними організаціями та науковою спільнотою мали змогу зробити свій внесок у перегляд цієї політики.