• In English
 • Юрій Стець: "Визнати депортацію кримських татар геноцидом мають всі країни світу"
  опубліковано 20 листопада 2015 року о 09:48

  Міністр інформаційної політики України Юрій Стець звернувся до Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна з пропозицією розпочати процедуру звернень до парламентів країн світу щодо визнання депортації кримськотатарського народу, 18 травня 1944 року,  геноцидом та вшанування тисяч жертв загиблих в результаті цього злочину.

   За словами Юрія Стеця, наразі необхідна комплексна та цілеспрямована державна політика в частині забезпечення прав корінних народів. Оскільки це є питанням визнання права кримськотатарського народу на відновлення історичної справедливості і недопущення повторення трагічних подій, відповідно до Конвенції ООН 1948 року про запобігання злочину геноциду та покарання за нього.

  «Визнання світовою спільнотою факту геноциду кримських татар має неабияке значення у сьогоднішньому політичному контексті. Репресії, по відношенню до корінного народу з боку окупаційної влади в Криму, набувають загрозливих масштабів і все більше нагадують добре скоординовані дії із знищення найсуттєвіших ознак життя кримськотатарського народу», – зазначив Міністр.

   У грудні 2005 року Курултай кримських татар визнав депортацію 18 травня 1944 року та наступні десятиріччя насильницького утримання кримських татар, у місцях вигнання, актом геноциду корінного народу Криму. 12 листопада 2015 року Верховна Рада України також проголосила депортацію геноцидом, а окупацію Криму та репресії проти корінного народу – етноцидом. Таке рішення є продовженням державної політики з відновлення прав кримських татар, яка була започаткована визнанням кримських татар корінним народом України. Це рішення було принято Парламентом в березні 2014 року.