• In English
 • Володимир Демчишин: Енергосистема України стабільна і повністю готова до очікуваного зниження температури повітря
  опубліковано 18 листопада 2015 року о 19:40

  Енергосистема України стабільна  і повністю готова до очікуваного зниження температури повітря. Про це заявив Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин перед відльотом на енергетичний саміт у м. Стамбул (Atlantic Council Energy & Economic Summit. http://www.acsummit.org/).

  “Станом на сьогодні у нас більші запаси газу та вугілля, ніж на аналогічний період минулого року, перебоїв з поставками наразі не очікуємо. Завдяки здійсненій роботі влітку більше блоків ТЕС та АЕС готові до роботи, збільшено можливості завантаження АЕС. Якщо в електричній генерації не буде форс-мажорів, ми зможемо пройти зиму з власними
  потужностями, і не будемо  повертатися до теми віялових відключень”, - зауважив Міністр.

  Втім, зважаючи на ситуацію в країні, нам потрібні запобіжники на випадок форс-мажору. І при виникненні дефіциту потужностей власного виробництва Україна має можливість тимчасово використовувати імпорт електричної енергії.

  “Імпорт електроенергії на цей момент зупинено, ми не замовляємо потужностей в Росії. Ми використовуємо імпорт як крайній захід, по максимуму завантажуючи власні потужності”,  - наголосив Міністр.