• In English
 • МІП: "Визнання Україною депортації кримських татар геноцидом було б неможливим без Революції Гідності"
  опубліковано 18 листопада 2015 року о 10:11

  17 листопада 2015 року в ІА «Укрінформ» відбулась прес-конференція щодо прийнятої 12.11.2015 року Верховною Радою України постанови про визнання депортації кримських татар 18 травня 1944 року геноцидом.

  Народний депутат Микола Княжицький розповів, що сьогодні українська держава виправляє помилки по відношенню до кримськотатарського народу.

  «Для мене, як для громадянина України, було важливим долучитися до процесу виправлення помилок по відношенню до кримських татар. Оскільки, ми українці вимагаємо від світової спільноти визнання Голодомору 1932-33 років в Україні геноцидом, тому не можемо закривати очі на трагічну історію тих народів, які разом з українцями переживали складні часи нашої спільної історії», – розповів ініціатор постанови.

  Голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров назвав постанову «поверненням боргу» кримським татарам.

  «Головне, що наше суспільство ментально об’єднується та згадує минуле для запобігання подібних злочинів в майбутньому. Таким чином ми формуємо наше майбутнє в європейській сім’ї», – розповів Рефат Чубаров.

  За словами радника Міністра Еміне Джеппар, наразі Україна, як держава, а українці, як суспільство, перезавантажуються.

  «Революція Гідності, анексія Криму та війна на Сході змінили українське суспільство. Визнання кримських татар корінним народом України, а депортації народу у 1944 році – геноцидом, неможливо було уявити ще три-чотири роки тому. Це стосується і присвоєння Міжнародному аеропорту «Сімферополь» імені кримськотатарського героя-льотчика Амет-Хана Султана, – сказала радник Міністра. – Ми всі є свідками та безпосередніми учасниками формування нової, європейської України, в якій кримські татари, як корінний народ, мають право на самовизначення, мають представництво у владі, мають великий кредит суспільної довіри».

  Еміне Джеппар підкреслила, що прийняття зазначеної постанови є перемогою в інформаційній війні, яку Росія розгорнула протии України.

  «Російська пропаганда запевняє, що Україна забула про мешканців півострова. Але подібні кроки щодо реалізації колективних прав народу і жести солідарності є головними доказами того, що Україна бореться за Крим та її мешканців», – наголосила Джеппар.