• In English
 • МЗС: Швеція та Литва виступають за збереження санкцій проти Росії до повного виконання Мінських домовленостей
  опубліковано 17 листопада 2015 року о 19:46

  «Українсько-шведсько-литовське партнерство має великий потенціал», - під таким лейтмотивом пройшла зустріч міністрів закордонних справ України, Швеції та Литви у Києві 17 листопада. Новим конкретним прикладом такого партнерства стало підписання главами МЗС Швеції та Литви Меморандуму про взаєморозуміння між Шведським інститутом та МЗС Литви, згідно з яким Стокгольм та Вільнюс запроваджують навчальні та освітні програми для молоді й педагогічних кадрів з областей східної України.

  Під час переговорів міністри Павло Клімкін, Маргот Вальстрьом та Лінас Лінкявічюс наголосили на важливості повної імплементації Мінських домовленостей й висловилися за збереження санкцій проти Росії до відновлення Україною територіальної цілісності, включаючи відновлення контролю над усіма ділянками українсько-російського державного кордону.

  При обговоренні внутрішньої ситуації в Україні шведська та литовська сторони позитивно оцінили стан реалізації реформ й підтвердили готовність продовжити надавати підтримку й практичну допомогу Україні на цьому шляху. Швеція й Литва також висловили підтримку Україні у процесі реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС як основного інструмента наближення України до ЄС.

  Сторони наголосили, що запровадження з 1 січня 2016 року зони вільної торгівлі України з ЄС сприятиме поглибленню взаємовигідних торговельно-економічних зв’язків України з країнами-членами Євросоюзу.