• In English
 • Павло Хобзей: Центральна фігура якісних перетворень в освіті - це вчитель
  опубліковано 17 листопада 2015 року о 20:07

  17 листопада 2015 року у місті Києві відбувся черговий VIIІ з’їзд Профспілки працівників освіти і науки України. У з’їзді освітян взяв участь заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей.

  Павло Хобзей наголосив на важливості соціального партнерства між профспілками та Міністерством освіти і науки. «Стратегія вважається успішною, коли перемагають дві сторони. У нас одна спільна мета – процвітаюча держава, якісна освіта», - наголосив Павло Хобзей.

  Заступник Міністра подякував  представникам профспілки за підтримку та допомогу тимчасово переміщеним особам з Донецької, Луганської областей та Криму, а також сім’ям учасників АТО. Павло Хобзей також висловив сподівання щодо допомоги у питанні організації навчання дітей з окупованих територій, зокрема, Криму.

  Заступник Міністра повідомив учасникам з’їзду, що днями Уряд подав на розгляд до Комітету ВРУ з питань науки і освіти проект закону «Про освіту». Інші два законопроекти - «Про наукову та науково-технічну діяльність», «Про професійну освіту» теж знаходяться у Парламенті. Павло Хобзей зазначив, що 26 листопада –день у Верховній Раді України, коли пропонується розглянути усі внесені проекти законів про освіту у сесійній залі.

  За словами заступника Міністра, під час обговорення нової редакції Закону України «Про освіту», що відбулося у Київському університеті імені Бориса Грінченка, вироблено спільне бачення щодо статусу професійних коледжів,яких зараз нараховується близько 800 закладів. «Ми готові внести уточнення до статті 8 законопроекту та вписати до університетська, чи спеціалізована  професійна освіта, що буде відрізняти ці заклади від інших та надавати їм певну статусність», - пояснив Павло Хобзей.

  Разом з тим, як повідомив заступник Міністра, не можливо  врахувати та погоджуватися з усіма пропозиціями, що надходять. За словами Павла Хобзея, у порівнянні з чинним Законом «Про освіту»,  де фінансування галузі становить 8 % внутрішнього валового продукту (або 10% національного валового продукту), в новою редакцією закону визначено 7% ВВП. «У порівнянні з європейськими країнами, це дуже великий відсоток, але його абсолютна величина досить мала, тому що йде війна, немає розвитку  економіки. Це реальна величина, що може виконуватися бюджетом», – пояснив заступник Міністра.

  Павло Хобзей підкреслив, Міністерство завжди відстоюватиме гідну заробітну плату вчителя.  «Новий Закон «Про освіту» Міністерство розробляло для того, щоб підняти якість освіти. А центральна фігура якісних перетворень – вчитель. Не можливо робити зміни та реформи без його мотивації», - додав заступник Міністра.