• In English
 • Мінінфраструктури: Болгарія підтримає проект реконструкції міжнародної автомобільної дороги Одеса - Рені
  опубліковано 17 листопада 2015 року о 10:35

  13 листопада Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський здійснив робочий візит до Софії (Болгарія). В рамках поїздки Андрій Пивоварський провів зустрічі з Віце-прем’єр-міністром Республіки Болгарія Томіславом Дончевим та Міністром транспорту, інформаційних технологій та зв’язку Івайло Московски.

  Під час зустрічі з паном ТоміславомДончевим Міністр зосередився на перебігу модернізації інфраструктури України, зокрема для забезпечення надійних та ефективних умов транспортування вантажів. Андрій Пивоварський підкреслив, що одним із пріоритетних напрямків діяльності міністерства  є залучення інвестицій міжнародних фінансових інституцій, європейських фондів для реалізації проектівдорожньої інфраструктури, зокрема проект реконструкції та капітального ремонту існуючої міжнародної автомобільної дороги М-15 Одеса – Рені (на Бухарест).

  Болгарська сторона висловила готовність підтримати зазначений проект як пріоритетний,та допомогти Україні отримати фінансування на розробку проектної документації з фондів ЄС. Крім того, сторони обговорили співпрацю в рамках Стратегії ЄС для Дунайського регіону (EUSDR).

  На двосторонній зустрічі з Міністром транспорту, інформаційних технологій та зв’язку Івайло Московски сторониобговорили питання відновлення прямого авіа та залізничного сполучення, співпрацю в рамках міжнародних організацій (ОЧЕС, ТРАСЕКА) таможливість залучення українських компаній для проведення днопоглиблювальних робіт на болгарсько-румунській частині Дунаю.

  Окрему увагу було приділено мультимодальним перевезенням. Пан Пивоварський проінформував, що Україна працює над питаннямпідвищення привабливості перевезеньтранзитних вантажів,у тому числі з використанням можливостей  проекту поїзда комбінованого транспорту «Вікінг»  (учасником проекту якого є Республіка Болгарія), в регіоні Чорного та Каспійського морів, із залученням Грузії, Азербайджану, Казахстану, інших зацікавлених країн.У зв’язку з цим, для покращення умов перевезень вантажів у залізнично-поромному сполученні Україна пропонує удосконалити існуючу договірно-правову базу. Болгарська сторона висловила зацікавленість в активізаціїспівпраці та проінформувала про створення відповідної робочої  групи.

  «Україна має потужний транспортний потенціал. І наша задача перетворити цей потенціал на можливості для бізнесу. Ми фокусуємось на формуванні нових логістичних ланцюгів та інтеграції національних транспортних мереж до глобальної мережі міжнародних перевезень на Євразійському просторі. В рамках ініціативи по створенню міжнародного транспортного коридору Балтійське море – Чорне море, ми ініціювали відпрацювання міжурядової Угоди про створення транспортного коридору Балтійське море – Чорне море», – наголосив Андрій Пивоварський.