• In English
 • МІП: Отримати дозвіл на в'їзд у Крим іноземні журналісти зможуть всього за 1-2 дні
  опубліковано 17 листопада 2015 року о 10:44

   

  1

  У Міністерстві інформаційної політики України 13 листопада 2015 року відбулася міжвідомча робоча зустріч стосовно спрощення процедури в’їзду іноземних журналістів до окупованого Криму. У зустрічі взяли участь член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський, радник Міністра інформаційної політики Криму Еміне Джеппар, а також представники Міністерства інформаційної політики України, Міністерства юстиції України, Міністерства закордонних справ України та Державної міграційної служби України.

  Сторони домовилися про прискорення розгляду документів при подачі в МІП до одного, максимум двох днів. За словами радника Міністра Еміне Джеппар, головною проблемою для організації в’їзду в Крим є те, що обробка пакета документів триває до 5 робочих днів. До того ж, ЗМІ не мають гарантій отримання дозволу на в’їзд після подачі пакета документів до Державної міграційної служби України.

   «На практиці це означає, що журналіст або знімальна група має приїхати до Києва, подати документи до ДМС, чекати 5 днів й сподіватися про надання спецпропуску», – сказала радник Міністра.

  Учасники робочої зустрічі домовилися, що МІП виконуватиме функцію посередника у координації дій між ДМС та іноземними ЗМІ. Таким чином, відбуватиметься прискорений режим обробки документів іноземних ЗМІ після їх подачі. Еміне Джеппар зазначила, що надзвичайно важливим залишається висвітлення та правовий моніторинг ситуації із правами людини та свободою слова на анексованому півострові.

   «Іноземні журналісти сьогодні зголошуються на в’їзд в Крим із дотриманням українського законодавства. Головне завдання України в цих умовах – спростити для них цю складну процедуру», – підкреслила радник.

  Зазначимо, що процедура отримання дозволу від Державної міграційної служби регламентується постановою КМУ від 4 червня 2015 р. № 367 «Про затвердження Порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї». Вона, зокрема, передбачає особисту присутність під час подачі та отримання дозволу на в’їзд до Криму.