• In English
 • Ми налаштовані на інтенсифікацію відносин з Китаєм, який є стратегічним партнером України, - Наталія Микольська
  опубліковано 16 листопада 2015 року о 14:20

  Ринок Китаю представляє для України один з основних інтересів. КНР є стратегічним партнером України, виходячи з сьогоднішніх пріоритетів пошуку нових ринків збуту для вітчизняної продукції, - наголосила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України - Торговий представник України Наталія Микольська під час відкриття Робочої групи з питань співробітництва з Китайською Народною Республікою у рамках Ради експортерів при Мінекономрозвитку.

  "З урахуванням підписання Україною Угоди про асоціацію з ЄС і створення в подальшому зони вільної торгівлі з Євросоюзом, Україна отримує додаткові переваги та напрями співпраці з КНР", -  зазначила Наталія Микольська.

  Під час засідання було поінформовано присутніх щодо результатів проведення 3-го засідання Підкомісії з питань торговельно-економічного співробітництва Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом КНР, яке відбулося 28-29 вересня 2015 року в м. Пекін.

  «Нашим завданням є створення майданчику для спілкування бізнесу з бізнесом за підтримкою Уряду. Чергові наші плани – провести бізнес-захід у рамках 3-го засідання Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки, яке планується у грудні 2015 року у м. Київ", - розповіла Наталія Микольська.

  У ході робочої групи обговорювалися основні напрямки українсько-китайської співпраці в агропромисловому комплексі, транспортній та логістичній сфері, промисловому комплексі та авіації.

  "Закликаю експортерів та урядовців установлювати прямі контакти для вирішення питань, що виникають під час виходу на Китайський ринок. Ми готові надавати сприяння тим, хто звертається з конкретними питаннями і пропозиціями. Це стосується інформаційної підтримки, зокрема, участі вітчизняних експортерів у тендерах закордоном", - зазначила Наталія Микольська.

  Експортерів було поінформовано щодо китайської ініціативи побудови «Економічного поясу Великого шовкового шляху» та опрацювання формату участі України у спільній реалізації проектів та використання транспортних шляхів.

   «Ми вдячні присутнім за підтримку нашої ініціативи стосовно проведення сьогоднішнього засідання Ради та готові до прямого діалогу з кожним, хто звернеться до нас із конкретними питаннями, які просимо надсилати на адресу: exportcouncil@me.gov.ua», - відзначила Наталя Микольська на завершення.

  У засіданні робочої групи взяли участь близько 120 українських експортерів, представників бізнес-об’єднань, профільних міністерств і відомств.