• In English
 • У Львові відкрили нове реабілітаційне відділення для учасників АТО
  опубліковано 16 листопада 2015 року о 12:15

  У Львові на базі міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги завершено проект зі створення нового реабілітаційного відділення. Cьогодні це єдине в Україні відділення фізичної реабілітації, що функціонуватиме при комунальному медичному закладі.

  Начальник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб акцентував увагу на тому, що до останнього часу такі відділення були виключно при військових госпіталях: «Це перші кроки, і я пишаюся, що вони зроблені у Львові. Такі відділення реабілітації треба створити по всій Україні. Крім того, цей проект необхідно продовжувати аби створювати реабілітаційні кабінети і відділення у поліклінічних умовах, позаяк пацієнт, коли виписується додому, все одно повинен проходити реабілітацію».

  Пройти курс реабілітації зможуть пацієнти з нейрохірургічними і неврологічними патологіями, патологіями опорно-рухового апарату. 24-ліжкове відділення має маніпуляційну, три зали фізичної терапії, масажний кабінет, кабінети психолога, ерготерапії та інші допоміжні приміщення. Вартість проекту складає 7,5 млн. грн., з них 3 млн. грн. бюджетних коштів використано на капітальний ремонт приміщень відділення, 4,5 млн. грн. – позабюджетні спонсорські кошти, за які закуплено медичне обладнання, меблі та дрібний медичний інвентар.

  «Такі відділення вкрай необхідні громадянам нашої країни. Приємно констатувати цей факт, і я думаю, що він може стати поштовхом до розвитку  національної програми з реабілітації не лише військовослужбовців-учасників Антитерористичної операції, які отримали поранення і травми, а й інших громадян. Я вдячний всім, хто долучився до цієї благородної справи», – зазначив начальник Військово-медичного клінічного центру Західного регіону полковник медичної служби Іван Гайда.