• In English
 • Арсеній Яценюк: Якщо партії матимуть тіньове фінансування, їхні керівники будуть нести кримінальну відповідальність за політичну корупцію
  опубліковано 16 листопада 2015 року о 12:12

  «Із наступного року фінансування політичних партій в Україні буде відбуватися виключно з державного бюджету України. А якщо політичні партії будуть отримувати будь-яке тіньове фінансування, їхні керівники будуть нести кримінальну відповідальність за політичну корупцію», - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк під час міжнародної антикорупційної конференції «Запобігаємо. Боремось. Діємо.» в понеділок, 16 листопада.

  «Основа корупції в першу чергу росте з політики», - підкреслив Арсеній Яценюк.

  Щодо політичної корупції в Україні, зазначив він, є дві новини: «Перша новина добра – що на Уряд України жоден з олігархів не має впливу. Але є друга новина, не дуже добра: на жаль, в стінах українського Парламенту залишились представники великого бізнесу, які мають не український інтерес, а вузькопрофільний інтерес тієї чи іншої бізнес-групи».

  Аби вирішити цю проблему, нагадав Арсеній Яценюк, Уряд вніс до Парламенту законопроект щодо державного фінансування політичних партій, і відповідний закон був ухвалений: «Із наступного року фінансування політичних партій в Україні буде відбуватися виключно з державного бюджету України. А якщо політичні партії будуть отримувати будь-яке тіньове фінансування, їхні керівники будуть нести кримінальну відповідальність за політичну корупцію».