• In English
 • Арсен Аваков: Давайте в ці непрості дні разом думати про безпеку
  опубліковано 15 листопада 2015 року о 12:32

  Шановні співвітчизники!

  Сьогодні, заслухавши доповіді оперативних служб МВС, з урахуванням інформації, наданої СБУ – я прийняв рішення відкрито звернуться до кожного з вас.

  За даними оперативних служб, у найближчі кілька днів нам доведеться пережити кілька спроб деструктивних антиукраїнських сил дестабілізувати ситуацію в країні.

  МВС і СБУ мають інформацію про підготовку терористичних атак і провокацій з використанням вогнепальної бойової зброї та вибухових пристроїв у Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові та ряді інших міст країни.

  З урахуванням серії терористичних атак в Європі, активізації окупаційних сил на сході країни, з урахуванням високих ризиків терористичної загрози, мною прийнято рішення про переведення всіх правоохоронних структур на посилений режим роботи.

  Вживаються усі необхідні заходи для забезпечення безпеки громадян, а також для забезпечення безпеки функціонування ключових об'єктів інфраструктури та життєдіяльності.

  Прошу кожного з вас ставитися з розумінням до посилених заходів безпеки в публічних місцях, на транспорті, на дорогах країни – до вимог про зупинку автотранспорту, перевірки документів і автомобілів. Це все робиться для забезпечення безпеки вас і ваших дітей.

  Прошу кожного з вас бути уважними у місцях проведення масових заходів та акцій і негайно інформувати правоохоронні органи про осіб, поведінка яких викликає підозру, або про підозрілі предмети, зброю, залишений без нагляду багаж. У всіх цих випадках прошу негайно звертатися до найближчого поліцейського або за телефоном 102.

  Окремо звертаюся до політичних сил, громадських організацій, які, реалізуючи своє конституційне право, планують проводити у найближчі дні масові акції, мітинги та заходи.

  Національна поліція України та Національна гвардія України готові забезпечити правопорядок і безпеку на цих акціях за умови дотримання організаторами та всіма учасниками норм безпеки – у тісній співпраці з правоохоронцями. Ми не будемо і не хочемо обмежувати ваші конституційні права на протест і політичну позицію, але ми хочемо забезпечити вашу безпеку і безпеку інших громадян.

  Спеціально звертаюся до мітингувальників, які проводять зараз акції у центрі столиці. Ваші форми протесту сьогодні дуже вразливі до провокацій і терористичних ризиків. Ви несете відповідальність за безпеку людей. Прошу вас вжити усіх необхідних заходів для того, що б не було ані найменшої можливості використати ваше конституційне право на протест як ширму для виконання терористичного акту. Ціна людського життя занадто висока. Давайте у ці непрості дні разом думати про безпеку!

  У нас достатньо сил, знань і відповідальності. Упевнений, що відповідальність кожного з нас, кожного на своєму місці – не дозволить дестабілізувати провокаціями і терактами ситуацію в країні, і в найближчі кілька днів ми зможемо усунути всі загрози з боку антиукраїнських сил, про які відомо правоохоронцям.

   

  Міністр внутрішніх справ України                                                      Арсен Аваков