• In English
 • Наступного року створимо два пілотних проекти щодо розвитку фермерських господарств, - Володимир Лапа
  опубліковано 15 листопада 2015 року о 11:41

  Уже у наступному році плануємо запустити два пілотних проекти щодо розвитку сімейних фермерських господарств. Створимо на їх базі кооперативи, спрямовані на збільшення виробництва молока і поліпшення його якості.   Про це повідомив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Володимир Лапа під час телевізорного марафону «Аграрна країна» на 5 каналі

  На його думку, аби ситуацію на ринку молока змінити на краще, необхідно надати селянам можливість виробляти молоко більш товарної та кращої якості. «Адже в Україні молоко вищого, першого та другого класу дозволено приймати на харчову переробку. В той час як у Європі це має бути лише молоко екстра класу», - наголосив Володимир Лапа.

  Водночас директор Департаменту продовольства Мінагрополітики Дмитро Шульмейстер наголосив, що Мінагрополітики напрацьовує новий закон по молоку задля стимулювання аграріїв збільшувати якісне молоко європейського зразку. «Більше того, цей процес уже йде і наразі займаємось популяризацією впровадження системи сертифікації європейського рівня «HACCP». Активізуємо виконання програми «Шкільне молоко», яке позитивно вплине на стан здоров’я дітей та суттєво розширить можливості вітчизняного виробництва молока», - наголосив Дмитро Шульмейстер.

  Нагадаємо,  в Україні програму затверджено ще в 2011 році, проте вона виконується не системно, а жодна з областей не спромоглася запровадити її на власному рівні. «Шкільне молоко» працює лише в місті Харків, у двох районах Кіровоградської області, в окремих районах Чернігівщини. Низку заходів щодо популяризації вживання молока здійснюють в Сумській та Полтавській областях. Можливість долучитися до проекту розглядають Львівщина та Одещина.