• In English
 • На Львівщині стартував практичний курс для журналістів з безпеки під час роботи у зонах конфлікту
  опубліковано 11 листопада 2015 року о 16:04

  11 листопада на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного стартував спільний проект «Розвиток в Україні журналістики з відповідальним підходом до висвітлення конфліктів (Supporting Conflict-Sensitive Journalism in Ukraine)», який реалізовується Координатором проектів ОБСЄ в Україні спільно з Міністерством оборони України, ГО «Телекритика», НУО Інститут масової інформації та Комісією з журналістської етики.

  Курс відкривали заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Ігор Долгов з українського боку, та Джефф Ерлік з боку офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні. Мета проекту — покращити навички журналістів, працівників засобів масової інформації щодо висвітлення конфліктів із урахуванням кращих світових практик дотримання професійних стандартів, забезпечуючи в той же час фізичну безпеку журналістів, які працюють у зоні бойових дій. Окремий компонент проекту сприятиме налагодженню діалогу між співробітниками ЗМІ та військовослужбовцями.

  «Сьогодні ми розпочинаємо важливий міжнародний проект співпраці з безпеки та співробітництва в Європі, – зазначив заступник Міністра оборони України Ігор Долгов. – Європейська спільнота багато робить не тільки у складі моніторингової місії, але й у гуманітарних аспектах. Для Збройних Сил України важливо, щоб журналісти висвітлювали події об’єктивно, своєчасно, оперативно, і щоб вони при цьому знали про всі небезпеки та загрози, які існують під час збройних конфліктів. Необхідно, щоб цивільний контроль над армією посилювався, і преса є потужним елементом цього цивільного контролю. Тому для нас є важливим, щоб ви тут, у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки, відчули атмосферу армійського життя».

  «Незалежні засоби масової інформації є одним із найважливіших компонентів безпеки, – сказав представник ОБСЄ Джефф Ерлік. – Під час конфліктів журналісти грають визначну роль для встановлення миру. Для того, щоб журналісти виконували свою роботу належним чином, вони мають дбати про свою безпеку. І цей навчальний курс є нашим вкладом у забезпечення безпеки українських журналістів на сході України.

  Слід зазначити, що курс для журналістів-практиків (включно з фіксерами та фрілансерами) викладатимуть міжнародні тренери з багаторічним досвідом розробки та проведення відповідних навчальних програм для працівників індустрії мас-медіа та кіно. Всього відбудеться п’ять етапів: у період з 11 листопада до 5 грудня 2015 року заняття пройдуть понад 100 представників українських ЗМІ».

  Під час тренінгів слухачі ознайомляться з такими темами: планування подорожі та оцінка ризиків, проходження контрольно-пропускних пунктів, підготовка до прямої трансляції з «гарячої точки». Журналістів навчать працювати в умовах обстрілу та під перехресним вогнем та ознайомлять з вогнепальною зброєю. Також розглянуть питання особистого спорядження та особистої безпеки, зокрема, безпеки жінок і сексуального насильства. Крім іншого, відбудеться підготовка щодо медичної допомоги під час поранень, кровотеч, травм, опіків та відмороження, черепно-мозкових травм, ушкодження грудної клітини, хребта та шийного відділу, а також щелепно-лицьових травм. Під час курсу розглянуть теми щодо мови тіла та невербального спілкування, будуть порушені питання як поводитися під час викрадення, ув’язнення та полону, як подолати посттравматичний стрес (PTSD), а також розкажуть про комунікації та кібербезпеку.

  По завершенні курсу всі учасники отримують сертифікати міжнародного зразка та медичні аптечки, укомплектовані для роботи в умовах гарячих точок.