• In English
 • Фонд змінює підходи до приватизації, у тому числі й в оцінці об’єктів – Бюлетень про приватизацію
  опубліковано 11 листопада 2015 року о 15:55

  Фонд нарешті хоче здійснити продаж всього масиву об’єктів малої приватизації, багато з яких довгий час не знаходять інвесторів, і з цією метою змінює підходи до їхньої приватизації, – заявила в інтерв’ю щоквартальному офіційному виданню ФДМУ «Державний інформаційний бюлетень про приватизацію» заступник Голови ФДМУ Наталія Лебідь.

  Видання повідомляє, що ФДМУ з метою активізації продажів сформував Перелік з 907 об’єктів малої приватизації, а згодом суттєво вдосконалив базу даних об’єктів малої приватизації, додавши до неї фото об’єктів, дані про відстань до населеного пункту, центру села чи міста, пожвавленої дороги чи залізниці. Як зазначає видання, «чим більше інформації отримає покупець, тим більше матиме довіри до Фонду і бажання з ним працювати».

  Крім того, як пише видання з посиланням на Наталію Лебідь, у Фонді започаткували регулярні зустрічі з професійними учасниками ринку нерухомості, аби ознайомити їх з приватизаційним ініціативами Фонду та вислухати пропозиції стосовно підготовки об’єктів до приватизації та механізмів їх продажу.

  За даними видання, Фонд організував цільову розсилку вдосконаленої бази даних об’єктів малої приватизації до великих громадських об’єднань професійних рієлторів, рієлторських компаній.

  «Фонд сьогодні виходить на ринок з непривабливими активами, які важко продавати через їх невідповідність вимогам ринку», – цитує Бюлетень про приватизацію Віце-президента Асоціації фахівців з нерухомості (рієлторів) України Юрія Тараторіна.

  «Багато покупців вважають, що краще купити чисту ділянку і побудувати там новий завод за сучасними технологіями, ніж купувати те, що ледь «дихає», – пояснює він.

  Власне, за словами Юрія Тараторіна, успіх задуманого Фондом залежатиме від якості підготовки цих об’єктів до приватизації та врешті – від ціни, яка буде на них сформована.

  Наталія Лебідь зауважує, що питання ціни об’єктів приватизації завжди є складним: «Вочевидь поточна ситуація на ринку нерухомості України, коли навіть в Києві попит на ліквідні типи нерухомості не перевищує 10%, а майже 30% площ офісної нерухомості є вакантними, свідчить про те, що до оцінки та продажу неліквідних об’єктів малої приватизації треба підходити з урахуванням поточного стану ринку, а не думок інколи мало компетентних скаржників. Якщо об’єкт привабливий і цінний, то чому скаржники не беруть участь у його придбанні через аукціон?».

  Вона відзначає, що наразі всі об’єкти, щодо яких буде хоча б якась зацікавленість в придбанні на аукціонах, будуть оцінені на поточну дату. Крім того, у новій редакції Методики оцінки майна вже враховано можливість продовження терміну дії оцінки об’єктів приватизації до одного року з метою їх виставлення на продаж способами, що передбачають конкуренцію покупців. Фондом також підготовлено нову редакцію Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні», в якій передбачені як механізми дерегуляції оціночної діяльності, так і посилення відповідальності оцінювачів, рецензентів, суб’єктів оціночної діяльності за якість виконуваної оцінки і її відповідність національним стандартам.

  «З огляду на зміни процедур конкурсного відбору суб’єктів оціночної діяльності, які незабаром презентує Фонд на обговорення громадськості, маємо надію, що незабаром будемо пишатися результатом тих дій і реформ, які зараз напрацьовуються Фондом у цій та інших сферах відповідальності», – констатує Наталія Лебідь.