• In English
 • МІП: Мільйони глядачів у всьому світі побачать програми про Крим та кримських татар
  опубліковано 11 листопада 2015 року о 10:12

   10 листопада в Будинку Уряду відбувся брифінг представників Міністерства інформаційної політики України, Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, а також керівництва проекту Радіо Свобода - «Крим.Реалії». Відтепер до ефірної сітки телеканалу іномовлення UATV Мультимедійної платформи іномовлення України будуть включені інформаційно-аналітична телевізійна програма «Крим.Реалії» - кримський проект української служби Радіо Свобода, «КримLIVE» - інформаційна програма "Чорноморської ТРК", а також відеоблог з історії кримських татар «Tugra», що розміщується на сайті «Крим.Реалії».

  «На відміну від риторики багатьох політиканів, які тільки на словах кажуть, що «Крим-це Україна», Міністерство інформаційної політики робить конкретні справи. Саме завдяки цьому ми матимемо змогу розповідати про Крим на весь світ», - зазначив Олександр Янковський – керівник теле- радіопрограм «Крим.Реалії». 

  За словами радника Міністра з питань Криму Еміне Джеппар, після анексії півострова в інформаційному напрямку існують два основних виклики: відновлення мовлення українських ЗМІ на Крим та системна підтримка кримської теми у вітчизняному та закордонному інформпросторах. 

  «Для Міністра інформаційної політики принциповим є розвиток кримськотатарського контенту, тому ми домовились розміщувати історичний блог «Tugra» на майданчику UATV. Ця программа може буде цікавою й для представників кримськотатарської діаспори, яка тільки в Туреччині нараховує біля 3 мільйонів. Зокрема, «Tugra» - це один з кроків до того, щоб історія Криму стала частиною української історії», - наголосила радник. 

  «Національна рада з питань телебачення і радіомовлення і Міністерство інформаційної політики України демонструють злагоджену взаємодію щодо захисту інформаційного простору України. Одним із результатів цієї співпраці є підтримка кримських телеканалів ATR і Чорноморської ТРК щодо включення до пакетів провайдерів программної послуги; підтримка державної Мультимедійної платформи іномовлення України та, в цілому, забезпечення доступу для кримських та кримськотатарських телепрограм до широкої аудиторії, як в межах країни, так і за кордоном. Світ буде поінформований про ситуацію із дотриманням прав людини, колективних прав кримськотатарського народу, свободою слова і преси в анексованому Криму», - зазначив член Національної Ради з питань телерадіомовлення Сергій Костинський.

  В заході взяли участь: Артем Біденко - заступник Міністра інформаційної політики України; Еміне Джеппар – радник Міністра з питань інформаційної політики Криму; Сергій Костинський – член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення; Олександр Янковський – керівник теле-радіопрограм «Крим.Реалії»; Володимир Притула – керівник кримського проекту Радіо Свобода «Крим. Реалії»(krymr.com). 

  Нагадаємо, що МІП розпочало співпрацю з проектом Радіо Свобода «Крим. Реалії» у березні 2015 року. МІП забезпечив трансляцію радіопрограми "Крим. Реалії" в ефірі Першого каналу Українського радіо (549 кГц) й ініціював створення проекту "РадіоКрим. Реалії". Цей проект стартував у вересні поточного року.