• In English
 • Мінінфраструктури винесло на публічне обговорення проект Стратегії розвитку залізничної галузі до 2020 року
  опубліковано 10 листопада 2015 року о 15:30

  Міністерство інфраструктури оприлюднило для публічного обговорення проект Стратегічного плану розвитку залізничної галузі до 2020 року. Головна його мета – визначити етапи зміни бізнес-моделі українських залізниць, враховуючи необхідність залучення суттєвих інвестицій у відновлення інфраструктури і рухомого складу, а також інтеграції української залізничної системи до європейської.

  Проект документа закладає підґрунтя для змін, що заплановані в галузі на наступні 5 років. Зокрема, йдеться про засадничі принципи, стратегічні напрями, цілі та завдання розвитку залізничного сектору. Він також визначає відповідальних за реалізацію поставлених завдань, окреслює терміни їх виконання і потенційно можливі ризики. 

  Міністерство інфраструктури розробило проект плану на виконання транспортної стратегії України до 2020 року, яку Уряд схвалив своїм розпорядженням № 2174 від 20.10.2010. В проекті плану враховані основні положення європейського законодавства у сфері залізничного транспорту, зобов’язання з імплементації яких Україна взяла на себе після підписання Угоди про асоціацію з ЄС. За умовами цієї Угоди, на імплементацію цих змін Україна має 8 років з дати набрання Угодою чинності.

  Крім того, він передбачає адаптацію галузевих законодавчих актів до вимог Європейського Співтовариства.

  За задумом Міністерства, реалізація Стратегічного плану дозволить підвищити якість залізничних послуг і рівень безпеки перевезень для українців. Для бізнесу виконання плану забезпечить прозорий і недискримінаційний доступ до інфраструктури для операторів різних форм власності, підвищення інвестиційної привабливості галузевих підприємств, формування ринкових відносин в галузі. Серед головних переваг для держави – ефективніше управління майном залізничних підприємств, більш повне використання транзитного потенціалу і прискорення темпів євроінтеграції України.

  Публічне обговорення Стратегії розвитку галузі триватиме до 9 грудня 2015 року. Зауваження і пропозиції щодо зазначеного проекту просимо направляти до Міністерства інфраструктури на поштову адресу: 01135, м. Київ, пр-т. Перемоги, 14, або на електронну адресу: zabolotska@mtu.gov.ua.

   

  Довідково

  Реформа залізничної галузі – один з пріоритетних напрямків роботи Міністерства інфраструктури. Головною метою змін є лібералізація ринку залізничних перевезень та запровадження ринкової моделі функціонування галузі. Міністерство розробило проект Закону «Про залізничний транспорт», який впровадить новий підхід до організації перевезень: лібералізує ринок залізничних перевезень, кардинально змінить принципи тарифоутворення, введе поняття соціальних перевезень. Ці заходи сприятимуть розвитку конкуренції та покращенню інвестиційної привабливості галузі. Наразі законопроект знаходиться на розгляді Кабінету Міністрів.

  За результатами оцінки компанії Deloitte, вартість активів «Укрзалізниці» склала 245 млрд грн. 21 жовтня відбулася реєстрація публічного акціонерного товариства «Українська залізниця», 100% акцій якого належатимуть державі. Уряд уже затвердив Статут публічного акціонерного товариства, який змінить модель керівництва підприємством з одноосібної на колегіальну. Створення ПАТ покликане розділити державну та бізнесову функції, які досі поєднувала «Укрзалізниця». Функції державного управління відійдуть до новостворених державних структур – Агентства залізничного транспорту, а також Нацкомісії з регулювання у сфері транспорту (НКРТ), яка відповідатиме за тарифоутворення. «Укрзалізниця» здійснюватиме бізнес-функцію. Такий підхід підвищить ефективність управлінських процесів та приведе їх у відповідність до європейського зразка.