• In English
 • Без покращення якості послуг реформа енергоефективності не спрацює, - Геннадій Зубко
  опубліковано 10 листопада 2015 року о 15:05

  Втілення заходів з енергоефективності має приносити за собою покращення якості послуг. І це буде ключовою вимогою Уряду як до комунальних підприємств, так і до органів місцевої влади. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, відкриваючи  профільну виставку у Києві.

  На переконання Геннадія Зубка, сьогодні Уряд та Парламент створюють той функціонал, який дозволить місцевим владам бути ефективними управлінцями та розпорядниками. «Зараз ми є учасниками великого амбітного проекту реформування країни в цілому. Жодна країна Європи не проходила складний процес одночасного реформування місцевого самоврядування, зміни відносин між центральною та місцевою владою, змін у житлово-комунальному господарстві та реформування інших сфер», - наголосив він.

  Також Геннадій Зубко нагадав про вже прийняті закони «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» та «Про енергосервісні компанії», які створюють умови для розвитку ринку енергоефективності.  За його словами, ці закони теж є частиною системної  реформи, яка вирішить проблему надмірного споживання енергоносіїв. «Ми усвідомлюємо, що проблема набагато глибша та потребує системного вирішення. Литва, Польща, Латвія, Болгарія, Румунія і інші країни також зіткнулися з подібними викликами і мають успішний досвід вирішення цих проблем. Думаю, справимося й ми», - наголосив Геннадій Зубко.

  За словами урядовця, відповідно до плану реформи, у 2015-2016 роках планується розробити та прийняти низку законів та нормативно-правових актів, які створять чесні, прозорі правила функціонування ринку енергоефективності у відповідності до європейських стандартів. «Ми очікуємо на цьому тижні прийняття законів про житлово-комунальні послуги та комерційний облік. Обов’язковою є імплементація європейських директив в сфері енергоефективності, - зазначив Геннадій Зубко. – Ці закони допоможуть розмежувати відповідальності надавача та споживача комунальних послуг. Важливим також є врегулювання питання комерційного обліку, яке дасть чітке розуміння, як можна заощаджувати на споживанні енергоносіїв. Загалом ці закони змінять підходи до реформування житлово-комунального господарства і управління муніципальним господарством».

  «Ми також вдячні нашим міжнародним партнерам – Світовому банку, Європейському інвестиційному банку, Європейському банку реконструкції та розвитку, які підтримують Україну у проектах енергоефективності. Кредити, надані на реконструкцію та модернізацію об’єктів житлово-комунального господарства, дають можливість місцевим органам влади вже зараз заощаджувати та ефективно витрачати кошти з місцевих бюджетів», - зазначив він.

  Нагадаємо, раніше Уряд, за рахунок коштів Євросоюзу та співфінансування державних банків, запустив державну програму «теплих кредитів». Під час свого виступу Геннадій Зубко також нагадав, що нині за підтримки Уряду Німеччини та Євросоюзу ведеться робота над створенням Фонду енергоефективності, який має стати ключовим інструментом реалізації реформи енергоефективності.