• In English
 • Доопрацьований законопроект "Про внутрішній водний транспорт" зареєстровано в Парламенті
  опубліковано 10 листопада 2015 року о 14:24

  Доопрацьований проект Закону «Про внутрішній водний транспорт» зареєстровано у Верховній Раді під номером 2475а. Подана на розгляд парламентарів версія враховує всі зауваження учасників ринку річкових перевезень та інших зацікавлених сторін.

  Головною метою законопроекту є забезпечення розвитку перевезень шляхом належного утримання річкової інфраструктури і рівний доступ до неї всіх операторів. Він також оптимізує та зробить більш ефективними процедури контролю суден на внутрішніх водних шляхах і приведе українське законодавство у відповідність до європейських норм.

  Переглянути текст поданого 10 листопада законопроекту можна на сайті Верховної Ради.

  Довідково

  Міністерство інфраструктури формує державну політику в галузі річкового транспорту. Ключовими завданнями відомства в цьому напрямку є відновлення судноплавства по Дніпру та підвищення конкурентоспроможності внутрішніх водних шляхів у порівнянні з іншими видами транспорту. З цією метою в Міністерстві розробили проект Закону «Про внутрішній водний транспорт», який наразі вже зареєстровано у Верховній Раді.

  Триває процедура експертизи проекту днопоглиблення Дніпра. Створена наказом Міністерства робоча група працює над розробкою концептуальних підходів до обчислення річкового збору, який планується спрямувати на утримання річкових водних шляхів, будівництво, реконструкцію, модернізацію і ремонт стратегічних об’єктів інфраструктури, підтримання гарантованих габаритів суднового ходу на річкових водних шляхах тощо.