• In English
 • Верховна Рада підтримала законопроекти щодо змін у нормативній базі Нацполіції
  опубліковано 10 листопада 2015 року о 14:17

  Законопроекти вносять зміни до майже півтори сотні нормативних актів і є дуже важливими для діяльності правоохоронного органу.

  Сьогодні, 10 листопада, у Верховній Раді України були розглянуті законопроекти № 3225 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України «Про Національну поліцію» та № 3387 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Національної поліції».

  Презентуючи ці проекти законів, очільник МВС України Арсен Аваков зазначив, що законопроект № 3225 передбачає внесення змін до 90 нормативних актів, зокрема – Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального процесуального кодексу України, законів України «Про дорожній рух» та «Про оперативно-розшукову діяльність», правових основ боротьби з організованою злочинністю тощо. Зміни торкнуться формулювань, що містять слова «міліція» і «органи внутрішніх справ»: їх замінять формулювання «Національна поліція», «поліція», «територіальний орган поліції».

  «Прийняття цього законопроекту дозволить привести положення законодавчих актів у відповідність до Закону України «Про Національну поліцію», а це, в свою чергу, забезпечить можливість практичної реалізації дій та повноважень поліцейських, закріплених нормами цього закону та уникнення колізій в частині застосування норми», – зазначив Арсен Аваков.

  Крім того, законопроектом № 3387 передбачено внесення змін до 54 нормативних актів, що регламентують діяльність Нацполіції. Серед них – Кодекс цивільного захисту України, законодавство України у сфері телекомунікації, протидії торгівлі людьми, правового статусу іноземців, інституту громадянства. Прийняття цього проекту закону має на меті приведення законодавства України у відповідність до Закону України «Про Національну поліцію». 

  Арсен Аваков також представив народним депутатам новопризначеного голову Національної поліції України Хатію Деканоідзе.

  Народні депутати підтримали законопроект № 3225, віддавши 289 голосів «за». Водночас законопроект № 3387 підтримали 294 народних обранців.

  Нагадаємо, 2 липня Верховна Рада прийняла Закон України «Про Національну поліцію». Він набрав чинності 7 листопада.