• In English
 • Прийнято у першому читанні законопроект "Про наукову та науково-технічну діяльність"
  опубліковано 10 листопада 2015 року о 12:37

  10 листопада 2015 року народні депутати Верховної Ради України 290 голосами прийняли в першому читанні, підготовлений Урядом, законопроект 2244а «Про наукову та науково-технічну діяльність».

  Міністр освіти і науки України Сергій Квіт представив законопроект «Про наукову та науково-технічну діяльність» у Парламенті  та закликав народних депутатів підтримати розвиток науки в країні.

  Сергій Квіт наголосив на важливості прийняття закону та підкреслив, що представлений до розгляду Парламенту законопроект пропонує суттєво змінити наукову сферу.

  Як зазначив Міністр, у представленому законопроекті пропонується фінансувати всі наукові дослідження в усіх інституціях і університетах, наукових установах з одного фонду – Національного фонду досліджень. Також буде створено Національну раду з питань розвитку науки і технологій, що формуватиме державну політику у сфері наукових досліджень. «Ця державна політика стосуватиметься інтеграції науки і освіти. Тобто будуть створюватися якісно нові інфраструктурні підрозділи за кращими світовими зразками, зокрема, наукові інноваційні екосистеми. Академічні інститути та університети відкриватимуть спільні магістерські, докторські програми», - наголосив Сергій Квіт.

  Законопроект за №2244а спрямований на модернізацію законодавчого забезпечення сфери наукової і науково-технічної діяльності та передбачає створення нових підходів до управління і фінансування у науці, забезпечення ефективності та прозорості при здійсненні наукових досліджень і розробок та при їх фінансуванні, підвищення рівня ефективності взаємодії представників наукової громадськості, органів виконавчої влади та реального сектору економіки у формуванні та реалізації єдиної державної політики у сфері наукової і науково-технічної діяльності, створення законодавчого підґрунтя для комерціалізації результатів фундаментальних наукових досліджень, прикладних наукових досліджень та науково-технічних(експериментальних) розробок, що здійснюються державними науковими установами,а також актуалізації окремих положень чинного Закону «Про наукову і науково-технічну діяльність».