• In English
 • У штаб-квартирі ООН генерал-лейтенант Леонід Голопатюк провів двосторонні зустрічі із заступниками Генерального Секретаря ООН
  опубліковано 10 листопада 2015 року о 12:37

  У рамках робочого візиту до штаб-квартири ООН (Нью-Йорк, США) начальник Головного управління військового співробітництва та миротворчих операцій Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенант Леонід Голопатюк провів двосторонні зустрічі з заступниками Генерального Секретаря ООН.

  Візит делегації Збройних Сил України до штаб-квартири ООН покликаний поглибити координацію між Міністерством оборони України та спеціальними допоміжними органами системи ООН у галузі миротворчості, активним учасником якої наша держава є упродовж багатьох років.

  Під час зустрічі генерал-лейтенанта Леоніда Голопатюка з першим заступником військового радника – помічника Генерального Секретаря ООН генерал-майором Адріаном Фостером було обговорено поточний стан та перспективи участі національних контингентів та персоналу Збройних Сил України в операціях ООН з підтримання миру та безпеки. Зокрема, у контексті заяв Президента України Петра Порошенка, оголошених у ході виступу на Саміті з питань миротворчої діяльності, що відбувся у рамках 70 сесії Генеральної Асамблеї ООН, 28 вересня цього року.

  Обговорюючи технічні та логістичні аспекти миротворчих зусиль України під егідою ООН із заступником Генерального Секретаря ООН з питань польової підтримки – директором Департаменту польової підтримки Атул Харе, генерал-лейтенант Леонід Голопатюк підкреслив важливість дотримання особистої безпеки кожного миротворця та зазначив про те, що попри агресію з боку Росії проти України та існуюче напруження на сході нашої країни, Уряд України не зменшить свій внесок у зміцнення глобальної безпеки у тих регіонах, де наші миротворці сприяють налагодженню миру під блакитними прапорами ООН.

  Також генерал-лейтенант Леонід Голопатюк взяв участь у пленарному засіданні Четвертого комітету (Спеціальні політичні питання та питання деколонізації) Генеральної Асамблеї ООН. У рамках свого виступу він нагадав учасникам, що у березні цього року Уряд України офіційно звернувся до Ради Безпеки та Генерального секретаря ООН з проханням розгорнути міжнародну операцію з підтримання миру і безпеки під проводом ООН на Сході Україні. На думку української сторони, направлення миротворців ООН в Україну могло б стати дуже ефективним інструментом реалізації Мінських угод.