• In English
 • Делегація ЗС України наголосила у Нью-Йорку на необхідності розгортання міжнародної миротворчої місії ООН на Cході України
  опубліковано 10 листопада 2015 року о 12:26

  Днями відбувся робочий візит начальника Головного управління військового співробітництва та миротворчих операцій Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенанта Леоніда Голопатюка до штаб-квартири ООН (Нью-Йорк, США) з метою експертного забезпечення участі Української делегації у засіданнях Четвертого комітету (Спеціальні політичні питання та питання деколонізації) Генеральної Асамблеї ООН.

  Виступаючи в ході засідання, представник Збройних Сил України наголосив на необхідності продовження процесу реформування можливостей ООН для більш ефективного реагування на кризові виклики у сфері міжнародної безпеки.

  Генерал-лейтенант Леонід Голопатюк підкреслив, що Україна після її обрання непостійним членом Ради Безпеки ООН на період 2016-2017 років, розглядатиме питання консолідації зусиль ООН з підтримання миру, як одне з ключових та пріоритетних напрямків діяльності. Він висловив повну підтримку висновкам та рекомендаціям викладених у доповіді Незалежної групи високого рівня операцій з підтримання миру і безпеки ООН, а саме: вирішення кризових ситуацій повинно відбуватись насамперед із застосуванням всіх можливих політико-дипломатичних інструментів на противагу розв’язання таких конфліктів військовим шляхом; необхідності продовження застосування принципу гнучкості місій, коли співпраця між компонентами залучених сил та засобів всіх рівнів досягає найвищого рівня та дозволяє швидко адаптуватись до нових викликів кризової ситуації; розвитку глобального та регіонального партнерства між країнами з метою більш ефективного реагування на нові загрози міжнародній безпеці; необхідності нарощування підготовлених сил та засобів ООН для їх оперативного залучення у районах кризових ситуацій.

  У своїй промові генерал-лейтенант Леонід Голопатюк підкреслив вагомий внесок України у справу підтримання міжнародного миру і безпеки та подякував за отриману від керівництва ООН високу оцінку діяльності українських авіаційних підрозділів у Ліберії та Демократичній Республіці Конго, які розглядаються, як ключовий фактор мирного врегулювання та відновлення стабільності й безпеки у цих країнах.

  Крім того, український представник окремо зупинився на питанні триваючої зовнішньої агресії з боку Російської Федерації в Україні. Він підкреслив, що Україна, як один з основних та найбільших контрибуторів сил та засобів до міжнародних зусиль з підтримання миру і безпеки має моральні підстави розраховувати на допомогу з боку ООН у такий складний період. Попри перемир’я, ситуація на Сході України як і раніше дуже далека від мирної, та ескалація конфлікту може продовжитися у будь-який момент.

  З огляду на зазначене, генерал-лейтенант Леонід Голопатюк наголосив на необхідності розгортання міжнародної миротворчої місії ООН на Сході України, оскільки зазначене питання набуває життєво важливого значення на сучасному етапі.

  Присутніх було поінформовано, що у березні цього року Уряд України офіційно звернувся до Ради Безпеки та Генерального секретаря ООН з проханням розгорнути міжнародну операцію з підтримання миру і безпеки під проводом ООН на Сході Україні. На думку української сторони, направлення миротворців ООН в Україну могло б стати дуже ефективним інструментом реалізації Мінських угод.

  Крім цього, генерал-лейтенант Леонід Голопатюк наголосив, що попри складну військово-політичну ситуацію у державі, Україна і надалі продовжуватиме виконання взятих на себе міжнародних зобов’язань у діяльності з підтримання міжнародного міру і безпеки. Залишаючись одним з основних контриб’юторів військових вертольотів в ООН, Україна готова розглянути питання щодо залучення залучених сил і засобів 56 окремого вертолітного загону Місії ООН у Ліберії та Операції ООН у Кот-д’Івуарі для участі в інших місіях ООН у разі завершення діяльності зазначених місій у цих країнах.

  Робочий візит генерал-лейтенанта Леоніда Голопатюка до Нью-Йорку підтвердив високий авторитет нашої держави у галузі миротворчої та миробудівної політики ООН, а також засвідчив суттєвий внесок Збройних Сил України у налагоджені світової безпеки у «гарячих точках» планети.